Drugi raz z rzędu najlepszym zespołem Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 mężczyzn została Gdyńska Akademia Koszykówki. W finale GAK Gdynia pokonał GTK Gliwice 74:59, ani razu nie przegrywając w spotkaniu. Brąz dla WKK Wrocław, które po niezwykle emocjonującym półfinale uległo dzień wcześniej drużynie z Gdyni. MVP turnieju finałowego został wybrany Bartosz Mońko z GAK Gdynia.
18
Kacper Ponitka
Energa GAK Gdynia
Statystyki sumy
SEZON | DRUŻYNA | M | PKT | MIN | 2P | 3P | PS | 1P | ZA | ZO | ZS | A | F | FW | S | P | B | BO | EVAL | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023/2024 | Energa GAK Gdynia | 25 | 223 | 553:07 | 64 / 126 | 17 / 78 | 81 / 204 | 44 / 73 | 33 | 86 | 119 | 53 | 46 | 75 | 75 | 38 | 4 | 4 | 210 | -125 |
2023/2024 | Energa GAK Gdynia | 10 | 149 | 227:55 | 45 / 77 | 12 / 41 | 57 / 118 | 23 / 42 | 22 | 30 | 52 | 21 | 25 | 41 | 16 | 17 | 6 | 6 | 149 | 50 |
2022/2023 | GAK Gdynia | 25 | 165 | 484:59 | 61 / 130 | 6 / 30 | 67 / 160 | 25 / 51 | 31 | 87 | 118 | 40 | 43 | 51 | 47 | 36 | 4 | 4 | 197 | -182 |
2022/2023 | GAK Gdynia | 8 | 102 | 164:44 | 35 / 56 | 5 / 15 | 40 / 71 | 17 / 28 | 24 | 54 | 78 | 11 | 14 | 26 | 19 | 19 | 2 | 4 | 151 | 56 |
2022/2023 | GAK Gdynia | 7 | 41 | 125:01 | 16 / 28 | 1 / 5 | 17 / 33 | 6 / 14 | 8 | 17 | 25 | 11 | 16 | 19 | 14 | 8 | 2 | 2 | 49 | -54 |
2021/2022 | Gdyńska Akademia Koszykówki | 1 | 0 | 11:15 | 0 / 2 | 0 / 0 | 0 / 2 | 0 / 0 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 16 |
2020/2021 | UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski | 3 | 70 | 105:17 | 20 / 35 | 8 / 28 | 28 / 63 | 6 / 11 | 16 | 22 | 38 | 11 | 5 | 10 | 11 | 5 | 1 | 0 | 74 | -27 |
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców | ||||||||||||||||||||
2019/2020 | Wielkopolskie | 10 | 72 | 178:02 | 27 / 62 | 3 / 9 | 30 / 71 | 9 / 13 | 11 | 12 | 23 | 6 | 12 | 7 | 14 | 14 | 1 | 4 | 57 | -43 |
Statystyki średnie
SEZON | DRUŻYNA | M | PKT | MIN | 2P% | 3P% | PS% | 1P% | ZA | ZO | ZS | A | F | FW | S | P | B | BO | EVAL | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023/2024 | Energa GAK Gdynia | 10 | 14.9 | 22:47 | 58.4 | 29.3 | 48.3 | 54.8 | 2.20 | 3.00 | 5.20 | 2.1 | 2.50 | 4.10 | 1.6 | 1.70 | 0.60 | 0.60 | 14.9 | 5.0 |
2023/2024 | Energa GAK Gdynia | 25 | 8.9 | 22:07 | 50.8 | 21.8 | 39.7 | 60.3 | 1.30 | 3.40 | 4.80 | 2.1 | 1.80 | 3.00 | 3.0 | 1.50 | 0.20 | 0.20 | 8.4 | -5.0 |
2022/2023 | GAK Gdynia | 8 | 12.8 | 20:35 | 62.5 | 33.3 | 56.3 | 60.7 | 3.00 | 6.80 | 9.80 | 1.4 | 1.80 | 3.30 | 2.4 | 2.40 | 0.30 | 0.50 | 18.9 | 7.0 |
2022/2023 | GAK Gdynia | 25 | 6.6 | 19:24 | 46.9 | 20.0 | 41.9 | 49.0 | 1.20 | 3.50 | 4.70 | 1.6 | 1.70 | 2.00 | 1.9 | 1.40 | 0.20 | 0.20 | 7.9 | -7.3 |
2022/2023 | GAK Gdynia | 7 | 5.9 | 17:51 | 57.1 | 20.0 | 51.5 | 42.9 | 1.10 | 2.40 | 3.60 | 1.6 | 2.30 | 2.70 | 2.0 | 1.10 | 0.30 | 0.30 | 7.0 | -7.7 |
2021/2022 | Gdyńska Akademia Koszykówki | 1 | 0.0 | 11:15 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 1.00 | 2.00 | 3.00 | 1.0 | 1.00 | 0.00 | 0.0 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 2.0 | 16.0 |
2020/2021 | UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski | 3 | 23.3 | 35:05 | 57.1 | 28.6 | 44.4 | 54.5 | 5.30 | 7.30 | 12.70 | 3.7 | 1.70 | 3.30 | 3.7 | 1.70 | 0.30 | 0.00 | 24.7 | -9.0 |
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców | ||||||||||||||||||||
2019/2020 | Wielkopolskie | 10 | 7.2 | 17:48 | 43.5 | 33.3 | 42.3 | 69.2 | 1.10 | 1.20 | 2.30 | 0.6 | 1.20 | 0.70 | 1.4 | 1.40 | 0.10 | 0.40 | 5.7 | -4.3 |
Mecz po meczu
DATA | PRZECIWKO | WYNIK | PKT | MIN | 2P | 2P% | 3P | 3P% | PS | PS% | 1P | 1P% | ZA | ZO | ZS | A | F | FW | S | P | B | BO | EVAL | +/- | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Energa GAK Gdynia (2023/2024) | |||||||||||||||||||||||||||||
23.03.2024 | ŁKS Coolpack Łódź (w) | 94 : 27 P | 7 | 23:48 | 3/7 | 42.9 | 0/5 | 0.0 | 3/12 | 25.0 | 1/1 | 100.0 | 2 | 5 | 7 | 0 | 3 | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 3 | -40 | |||||
20.03.2024 | PGE Spójnia II Stargard (d) | 90 : 71 W | 15 | 21:19 | 5/9 | 55.6 | 0/1 | 0.0 | 5/10 | 50.0 | 5/5 | 100.0 | 3 | 2 | 5 | 3 | 0 | 4 | 5 | 5 | 0 | 0 | 18 | 23 | |||||
24.02.2024 | Wiara Lecha Poznań (w) | 72 : 65 P | 3 | 14:53 | 1/2 | 50.0 | 0/1 | 0.0 | 1/3 | 33.3 | 1/3 | 33.3 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | -17 | |||||
21.02.2024 | Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań (d) | 89 : 59 W | 2 | 15:32 | 0/4 | 0.0 | 0/2 | 0.0 | 0/6 | 0.0 | 2/2 | 100.0 | 2 | 6 | 8 | 4 | 2 | 2 | 4 | 1 | 0 | 0 | 5 | 5 | |||||
14.02.2024 | Enea Astoria Bydgoszcz (d) | 68 : 82 P | 9 | 26:57 | 3/5 | 60.0 | 1/3 | 33.3 | 4/8 | 50.0 | 0/0 | 0.0 | 0 | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 8 | -11 | |||||
10.02.2024 | Sklep Polski MKK Gniezno (w) | 92 : 80 P | 12 | 18:20 | 2/5 | 40.0 | 2/4 | 50.0 | 4/9 | 44.4 | 2/5 | 40.0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 2 | 5 | 3 | 0 | 1 | 3 | -10 | |||||
31.01.2024 | Uniwersytet Gdański Trefl Sopot (w) | 53 : 64 W | 5 | 16:52 | 2/4 | 50.0 | 0/2 | 0.0 | 2/6 | 33.3 | 1/2 | 50.0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 2 | 4 | 3 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | |||||
28.01.2024 | Enea Basket Poznań (d) | 90 : 81 W | 11 | 21:57 | 2/4 | 50.0 | 1/4 | 25.0 | 3/8 | 37.5 | 4/7 | 57.1 | 0 | 3 | 3 | 3 | 1 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 11 | 5 | |||||
17.01.2024 | SMS PZKosz Władysławowo (d) | 57 : 59 P | 7 | 22:56 | 1/1 | 100.0 | 0/4 | 0.0 | 1/5 | 20.0 | 5/6 | 83.3 | 2 | 7 | 9 | 4 | 3 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 | -4 | |||||
13.01.2024 | Tarnovia Tarnowo Podgórne (w) | 87 : 46 P | 14 | 22:38 | 4/7 | 57.1 | 2/9 | 22.2 | 6/16 | 37.5 | 0/2 | 0.0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | -25 | |||||
06.01.2024 | Kuchinox-Puch-Siejko-BS Zgierz (d) | 80 : 57 W | 18 | 23:48 | 5/6 | 83.3 | 1/4 | 25.0 | 6/10 | 60.0 | 5/7 | 71.4 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 4 | 3 | 3 | 0 | 0 | 18 | 20 | |||||
10.12.2023 | PGE Spójnia II Stargard (w) | 49 : 76 W | 6 | 27:16 | 1/3 | 33.3 | 1/5 | 20.0 | 2/8 | 25.0 | 1/4 | 25.0 | 2 | 4 | 6 | 5 | 1 | 4 | 2 | 6 | 1 | 0 | 13 | 16 | |||||
02.12.2023 | PKK 99 Pabianice (d) | 91 : 59 W | 11 | 22:34 | 4/7 | 57.1 | 1/2 | 50.0 | 5/9 | 55.6 | 0/0 | 0.0 | 1 | 4 | 5 | 4 | 3 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 13 | 14 | |||||
25.11.2023 | AZS UMK Transbruk Toruń (w) | 66 : 56 P | 0 | 22:45 | 0/2 | 0.0 | 0/1 | 0.0 | 0/3 | 0.0 | 0/0 | 0.0 | 0 | 9 | 9 | 3 | 2 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 | -7 | |||||
20.11.2023 | ŁKS Coolpack Łódź (d) | 54 : 93 P | 3 | 21:33 | 1/1 | 100.0 | 0/2 | 0.0 | 1/3 | 33.3 | 1/2 | 50.0 | 0 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | -16 | |||||
18.11.2023 | Wiara Lecha Poznań (d) | 69 : 72 P | 15 | 24:55 | 3/4 | 75.0 | 3/7 | 42.9 | 6/11 | 54.5 | 0/0 | 0.0 | 2 | 5 | 7 | 3 | 1 | 2 | 3 | 2 | 0 | 0 | 19 | 6 | |||||
15.11.2023 | Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań (w) | 89 : 62 P | 8 | 22:49 | 1/8 | 12.5 | 0/3 | 0.0 | 1/11 | 9.1 | 6/9 | 66.7 | 6 | 4 | 10 | 2 | 2 | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 7 | -18 | |||||
12.11.2023 | Enea Astoria Bydgoszcz (w) | 78 : 67 P | 11 | 22:35 | 4/9 | 44.4 | 1/2 | 50.0 | 5/11 | 45.5 | 0/0 | 0.0 | 2 | 2 | 4 | 0 | 3 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 7 | -18 | |||||
28.10.2023 | Sklep Polski MKK Gniezno (d) | 76 : 81 P | 14 | 28:35 | 3/5 | 60.0 | 2/6 | 33.3 | 5/11 | 45.5 | 2/2 | 100.0 | 2 | 1 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 1 | 0 | 1 | 13 | -8 | |||||
21.10.2023 | AMW Flota Gdynia (w) | 81 : 71 P | 5 | 17:33 | 2/3 | 66.7 | 0/0 | 0.0 | 2/3 | 66.7 | 1/2 | 50.0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | |||||
18.10.2023 | Uniwersytet Gdański Trefl Sopot (d) | 82 : 75 W | 13 | 23:23 | 6/6 | 100.0 | 0/1 | 0.0 | 6/7 | 85.7 | 1/4 | 25.0 | 0 | 5 | 5 | 2 | 1 | 3 | 2 | 3 | 1 | 0 | 18 | 10 | |||||
15.10.2023 | Enea Basket Poznań (w) | 73 : 78 W | 16 | 21:44 | 5/6 | 83.3 | 1/3 | 33.3 | 6/9 | 66.7 | 3/4 | 75.0 | 1 | 6 | 7 | 2 | 1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 20 | 4 | |||||
11.10.2023 | SMS PZKosz Władysławowo (w) | 50 : 62 W | 5 | 19:16 | 2/7 | 28.6 | 0/0 | 0.0 | 2/7 | 28.6 | 1/2 | 50.0 | 3 | 3 | 6 | 1 | 3 | 2 | 3 | 2 | 0 | 0 | 5 | 2 | |||||
07.10.2023 | KSK Ciech Noteć Inowrocław (d) | 60 : 84 P | 6 | 24:48 | 2/5 | 40.0 | 0/3 | 0.0 | 2/8 | 25.0 | 2/2 | 100.0 | 0 | 5 | 5 | 1 | 1 | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | -25 | |||||
30.09.2023 | Tarnovia Tarnowo Podgórne (d) | 70 : 102 P | 7 | 24:21 | 2/6 | 33.3 | 1/4 | 25.0 | 3/10 | 30.0 | 0/2 | 0.0 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | -36 |
Rekordy
REKORD | DATA | LIGA | W MECZU Z | WYNIK | czas gry | 28:35 | 28.10.2023 | 2LM | Sklep Polski MKK Gniezno | 76 : 81 | celny rzut za 2 | 6 | 18.10.2023 | 2LM | Uniwersytet Gdański Trefl Sopot | 82 : 75 | wykonywany rzut za 2 | 9 | 20.03.2024 | 2LM | PGE Spójnia II Stargard | 90 : 71 | skuteczność za 2 | 100.0000 | 17.01.2024 | 2LM | SMS PZKosz Władysławowo | 57 : 59 | celny rzut za 3 | 3 | 18.11.2023 | 2LM | Wiara Lecha Poznań | 69 : 72 | wykonywany rzut za 3 | 9 | 13.01.2024 | 2LM | Tarnovia Tarnowo Podgórne | 87 : 46 | skuteczność za 3 | 50.0000 | 10.02.2024 | 2LM | Sklep Polski MKK Gniezno | 92 : 80 | celny rzut z gry | 6 | 13.01.2024 | 2LM | Tarnovia Tarnowo Podgórne | 87 : 46 | wykonywany rzut za gry | 16 | 13.01.2024 | 2LM | Tarnovia Tarnowo Podgórne | 87 : 46 | skuteczność z gry | 85.7000 | 18.10.2023 | 2LM | Uniwersytet Gdański Trefl Sopot | 82 : 75 | celny rzut wolny | 6 | 15.11.2023 | 2LM | Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań | 89 : 62 | wykonywany rzut wolny | 9 | 15.11.2023 | 2LM | Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań | 89 : 62 | skuteczność za 1 | 100.0000 | 23.03.2024 | 2LM | ŁKS Coolpack Łódź | 94 : 27 | punkty | 18 | 06.01.2024 | 2LM | Kuchinox-Puch-Siejko-BS Zgierz | 80 : 57 | zbiórki w ataku | 6 | 15.11.2023 | 2LM | Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań | 89 : 62 | zbiórki w obronie | 9 | 25.11.2023 | 2LM | AZS UMK Transbruk Toruń | 66 : 56 | zbiórki | 10 | 15.11.2023 | 2LM | Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań | 89 : 62 | asysty | 5 | 10.12.2023 | 2LM | PGE Spójnia II Stargard | 49 : 76 | faule | 4 | 10.02.2024 | 2LM | Sklep Polski MKK Gniezno | 92 : 80 | faule wymuszone | 7 | 17.01.2024 | 2LM | SMS PZKosz Władysławowo | 57 : 59 | straty | 5 | 20.03.2024 | 2LM | PGE Spójnia II Stargard | 90 : 71 | przechwyty | 6 | 10.12.2023 | 2LM | PGE Spójnia II Stargard | 49 : 76 | bloki | 1 | 14.02.2024 | 2LM | Enea Astoria Bydgoszcz | 68 : 82 | bloki otrzymane | 2 | 15.11.2023 | 2LM | Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań | 89 : 62 | asysty/straty | 2.5000 | 10.12.2023 | 2LM | PGE Spójnia II Stargard | 49 : 76 | przechwyty/straty | 3.0000 | 10.12.2023 | 2LM | PGE Spójnia II Stargard | 49 : 76 | eval | 20 | 15.10.2023 | 2LM | Enea Basket Poznań | 73 : 78 | +/- | 23 | 20.03.2024 | 2LM | PGE Spójnia II Stargard | 90 : 71 |
---|
Aktualności
Kariera w Polsce
SEZON | DRUŻYNA | LIGA |
---|---|---|
2019/2020 | Wielkopolskie | Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców |