« poprzednie
« następne

2LM: Pierwszy mecz barażowy

Kategorie: Rozgrywki

Drugi zespół grupy F Doral Zetkama Nysa Kłodzko wyraźnie lepszy od AZS AGH Alstom Kraków w pierwszym spotkaniu barażowym o awans do pierwszej ligi mężczyzn. Podopieczni Marcina Radomskiego pokonali na własnym parkiecie drużynę z Małopolski aż 91:57, tylko w drugiej kwarcie będąc zespołem gorszym od gości.

czytaj dalej →

2LM, gr. E i F: AZS AGH Alstom i Doral Zetkama w barażach

Znamy już wszystie rozstrzygnięcia w drugiej lidze w sezonie 2014/2015. Bezpośredni awans do pierwszej ligi wywalczyły KSK Noteć Inowrocław oraz AZS AWF Katowice. W barażowym dwumeczu zagrają zaś Doral Zetkama Nysa Kłodzko, który wywalczył to miejsce w piątek oraz AZS AGH Alstom Kraków, lepszy w sobotę od pewnego awansu klubu z Inowrocławia.

2LM, gr. D: Obra Kościan żegna się z drugą ligą

Rozstrzygnęła się sprawa spadku w grupie D drugiej ligi. Po serii spotkań 9. kolejki drugiej fazy sezonu z ligą pożegnała się Obra Kościan, która przegrała na własnym parkiecie z Jamalex Polonią 1912 Leszno. W rozgrywanym równolegle spotkaniu RKKS Rawia Rawag Rawicz wygrała z Exact Systems Śląsk Wrocław, dzięki czemu zapewniła sobie pozostanie w rozgrywkach.

2LM, gr. A-D: Obra nie chce spadać z ligi

BC Obra Kościan ma jeszcze szansę utrzymać się w drugiej lidze. Beniaminek rozgrywek mimo niepowodzenia w niezwykle ważnym meczu z Exact Systems Śląsk Wrocław, przegranym w ostatniej akcji meczu, pokonał KS Sudety Jelenia Góra i do miejsca gwarantującego pozostanie w lidze traci dwa punkty. W grupie B do zakończenia sezonu pozostało już tylko jeden mecz Polonii z ŁKS.

2LM, gr. A-D: Wyniki piątej kolejki

Jedynie w grupie B oraz D kontynuowane są rozgrywki drugiej ligi o utrzymanie na centralnym szczeblu rozgrywek. W pozostałych poznaliśmy już drużyny, które pożegnały się z rozgrywkami, które zgodnie z regulaminem zostały z tego powodu przerwane.

2LM, gr. A - D: Decyzja w sprawie grupy A

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Koszykówki informuje, iż zgodnie z informacjami z Komunikatów nr 06/2014/2015 oraz 31/2014/2015, z dniem 13-03-2015 przerwaniu ulegają rozgrywki 2 Ligi Mężczyzn gr. A.

2LM, gr. A: KUKS Dubois Koszalin spada z drugiej ligi

KUKS Dubois Koszalin to kolejny zespół, który pożegnał się z rozgrywkami drugiej ligi mężczyzn w sezonie 2014/2015. Beniaminek nie wygrał żadnego meczu, ostatni przegrywając w czwartek w zaległym spotkaniu 4. kolejki z SMS PZKosz Władysławowo. Na skutek tej porażki koszalinianie definitywnie stracili szanse na pozostanie w rozgrywkach. Z tego powodu pozostałe mecze o utrzymanie w grupie A zostały odwołane.

Koniec rozgrywek w grupie C 2 Ligi Mężczyzn

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Koszykówki informuje z dniem 9 marca 2015 przerwaniu ulegają rozgrywki 2 Ligi Mężczyzn gr. C.

2LM, gr. A-D: Wyniki czwartej kolejki

Prezentujemy wyniki sobotnich i niedzielnych spotkań grup A - D, w których walka toczy się o pozostanie w drugiej lidze. Szanse na pozostanie w rozgrywkach stracił w grupie C Röben Gimbasket Wrocław, który na sześć kolejek przed końcem ma sześc punktów straty do KS MOSiR Cieszyn i bilans bezpośrednich spotkań 0-3. Jeśli wszystkie kluby tej grupy nie wyrażą chęci kontynuowania rozgrywek, to była ostatnia kolejka dla drużyn rywalizujących w grupie C.

2LM, gr. A-D: Trzecia kolejka spotkań o utrzymanie

Ważny krok w kierunku utrzymania w drugiej lidze wykonali koszykarze MF Meble Tczew, którzy pokonali na własnym parkiecie w grupie A pewną pozostania w rozgrywkach Kotwicę 50 Kołobrzeg. W starciu drużyn bezpośrednio rywalizujących o pozostanie w lidze KS MOSiR Cieszyn wzmocniony zawodnikami pierwszoligowe Zagłębia Sosnowiec (Piotr Osiakowski i Michał Sadło) lepszy w grupie B od Röben Gimbasket Wrocław. Po zwycięstwie nad ostatnią BC Obra Kościan przedostatnią pozycję w tabeli opuścili koszykarze RKKS Rawia Rawag Rawicz.

2LM, gr. A-D: Druga seria spotkań o utrzymanie

W cieniu turniejów półfinałowych mistrzostw Polski juniorów starszych rozgrywana była druga kolejka grup A - D o utrzymanie w drugiej lidze mężczyzn. Z tego powodu przełożone na środę są cztery mecze, po jednym z każdej grupy.

2LM, gr. A-D: Pierwsze mecze o utrzymanie

Kto obok PWiK Piaseczno, który wycofał się w połowie sezonu, pożegna się z rozgrywkami drugiej ligi mężczyzn? Z grup C i D prawo gry w rozgrywkach utracą zespoły z 11. miejsca, w grupie A spadnie drużyna z 10. pozycji.

Grupa E i F - tabele wyjściowa

W drugim etapie rozgryk drużyny drugiej ligi rozgrywają mecze systemem każdy z każdym w dwóch grupach (E - dla zespołów z grup A i B oraz F - dla zespołów z grup C i D) z drużynami, z którymi nie rywalizowały w Etapie 1.

Tabele grup o utrzymanie w 2LM

O utrzymanie drużyny rozgrywają mecze systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup, w których rywalizowały w Etapie 1.

2LM, gr. A i B: Ostatnia kolejka - wyniki

Ostatnia kolejka grupy A oraz B nie kończy zmagań w drugiej lidze. Po tym etapie rozgrywek pięć najlepszych klubów każdej z grup uczestniczyć będzie w drugim etapie rozgrywek o awans. Pozostałe walczyć będą o utrzymanie. Rzutem na taśmę do "piątki" awansowali koszykarze Wisły Kraków, którzy ostatnią kwartę z Polonią Warszawa wygrali aż 29:13, a całe spotkanie 79:62. Oba zespoły w tej sytuacji zrównały się punktami w tabeli, ale piąte miejsce wywalczyła "Biała Gwiazda" - pierwsze spotkanie przegrała różnicą czternastu punktów.