Prowadzone przez Marcina Korpolewskiego i Joannę Kowalską Pomorze nie przegrało żadnego spotkania w turnieju, pokonując Wielkopolskę 73:54, Łódzkie 71:56, Dolnośląskie 72:33, Śląskie 85:34 oraz Mazowieckie 71:56. MVP turnieju została Emily Kalenik z zespołu Pomorza
Również z pięcioma wygranymi na koncie zmagania w Szczyrku zakończyło Mazowsze. Zespół z centralnej Polski największe problemy miał w pierwszym spotkaniu, które wygrał ze Śląskim 57:55, w pozostałych starciach przewaga drużyny Wojciecha Rogowskiego i Jarosława Łukasiewicza była już większa. Mecz z Zachodniopomorskim zakończył się wynikiem 104:46, Kujawsko-Pomorskim 87:75, Dolnośląskie 89:54, Wielkopolskie 82:71. MVP turnieju Eryk Gąsiński (Mazowieckie).
Dziewczęta
Etap 1
Dywizja B
Z udziałem 7 drużyn, które zajęły miejsca 9-15 w edycji OOM w sezonie 2016-2017
WYNIKI
ZDJĘCIA DRUŻYN
Turniej o rozstawienie w Dywizji A
Z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 1-6 w edycji OOM w sezonie 2016/2017
WYNIKI
Kolejność końcowa:
1. Pomorskie
2. Wielkopolskie
3. Mazowieckie
4. Śląskie
5. Dolnośląskie
6. Łódzkie
Etap 2
Turniej o Awans do dywizji A – z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 7-8 w edycji OOM w sezonie 2016/2017 (Małopolskie, Zachodniopomorskie) oraz dwóch najlepszych drużyn Dywizji B (Kujawskie i Podkarpackie)
Etap 3
Finał z udziałem uczestników Turniejów o Rozstawienie w dywizji A oraz dwóch najlepszych drużyn Turnieju o Awans do dywizji A
Dywizja A
Mazowieckie, Wielkopolskie, Dolnośląskie, Śląskie, Pomorskie, Łódzkie
Dywizja B
Lubuskie, Podkarpackie, Kujawsko-Pomorskie, Lubelskie, Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Opolskie
Chłopcy
Etap 1
Dywizja B
Z udziałem 8 drużyn, które zajęły miejsca 9-16 w edycji OOM w sezonie 2016-2017
WYNIKI
Turniej o rozstawienie w Dywizji A
Z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 1-6 w edycji OOM w sezonie 2016/2017
WYNIKI
Kolejność końcowa:
1. Mazowieckie
2. Śląskie
3. Wielkopolskie
4. Kujawsko-Pomorskie
5. Dolnośląskie
6. Zachodniopomorskie
Etap 2
Turnieje o Awans do dywizji A – z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 7-8 w edycji OOM w sezonie 2016/2017 (Łódzkie i Małopolskie) oraz dwóch najlepszych drużyn Dywizji B (Pomorskie i Warmińsko-Mazurskie)
Etap 3
Finał z udziałem uczestników Turniejów o Rozstawienie w dywizji A oraz dwóch najlepszych drużyn Turnieju o Awans do dywizji A
Dywizja A
Wielkopolskie, Śląskie, Kujawsko-Pomorskie, Dolnośląskie, Mazowieckie, Zachodniopomorskie
Dywizja B
Podkarpackie, Pomorskie, Podlaskie, Lubelskie, Opolskie, Lubuskie, Warmińsko-Mazurskie, Świętokrzyskie