« następne
« następne

1LK, gr. B: Liderzy przegrywają na wyjeździe

Kategorie: Rozgrywki

Pasjonująca i zacięta do samego końca będzie walka o zwycięstwo w grupie B pierwszej ligi kobiet. W niedzielę dwa czołowe zespoły przegrały bowiem swoje mecze. Poznań City Center AZS nie sprostał na wyjeździe nieobliczalnemu JAS-FBG Sosnowiec, w którego barwach kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrała Paulina Dąbkowska (14 pkt i 19 zbiórek).

czytaj dalej →

1LK, gr. B: Szczęśliwy dzień Karkonoszy

Akcja Agaty Krygowskiej (21 pkt) zapewniła drugie zwycięstwo w sezonie drużynie MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Przedostatni zespół rozgrywek pokonał na wyjeździe Lidera Swarzędz 73:72, któremu porażka zamknęła drogę w kierunku grupy dającej bezpieczne utrzymanie. W derbach Wielkopolski JTC MUKS Poznań lepszy od TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

1LK, gr. B: Wyniki - sobota

Przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań grupy B pierwszej ligi kobiet.

1LK, gr. B: Wielkopolska w natarciu, porażka lidera

Nie najlepiej trzecią kwartę meczu z Poznań City Center AZS będą wspominały koszykarki AZS Politechnika Korona Kraków. Lider grupy B pierwszej ligi kobiet w tej części meczu rzucił zaledwie 2 punkty, tracąc w tym czasie 17, i głównie z tego powodu nie sprostał rywalkom. Ze zwycięstw w 11. serii spotkań cieszyły się także trzy inne drużyny z Wielkopolski, czyli: JTC MUKS Poznań, Ostrovia Ostrów Wlkp. oraz Lider Swarzędz.

1LK, gr. B: Sosnowiec przegrywa w Ostrowie Wlkp.

Walka o awans z grupy B pierwszej ligi kobiet będzie zapewne zacięta do ostatniej serii spotkań. Dzięki wygranej nad JAS-FBG Sosnowiec skutecznie włączyły się do niej koszykarki Ostrovii Ostrów Wielkopolski, które przed 11. serią spotkań traciły do rywalek dwa punkty. Miejscowe do wygranej poprowadziła Paulina Rozwadowska (35 pkt i 15 zbiórek), która zdobyła ponad połowę punktów dla swojego zespołu.

1LK, gr. B: Pełna kolejką w jednym dniu

Rzadko się zdarza, że wszystkie spotkania jednej z grup pierwszej ligi kobiet rozrywane są w jednym dniu, a tak właśnie było w tę sobotę. Dziewiąte zwycięstwo w sezonie zanotowała AZS Politechnika Korona Kraków, tracąc w Jeleniej Górze zaledwie 32 punkty! Derby Wielkopolski zwycięstwami zakończyły dwa poznańskie zespoły JTC MUKS oraz Poznań City Center AZS.

1LK, gr. B: Dobrowolska dała wygraną JAS-FBG

Czwartą wygraną z rzędu zanotowały koszykarki JAS-FBG Sosnowiec, które po bardzo zaciętym meczu pokonały w niedzielę MUKS Poznań. O wyniku spotkania zadecydował rzut Marty Dobrowolskiej w przedostatniej akcji meczu. Poznanianki miały jeszcze szansę na wywalczenie korzystnego rezultatu, ale na zakończenie spotkania popełniły stratę.

1LK, gr. B: Podwójne double-double Darii Marciniak

Zwycięstwami faworytów zakończyły się sobotnie mecze grupy B pierwszej ligi kobiet. Zgodnie z oczekiwaniami komplet punktów wywalczyła prowadząca w tabeli AZS Politechnika Korona Kraków, która była wyraźnie lepsza od Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów. Swoje mecze wygrały też UKS Basket Aleksandrów Łódzki oraz Poznań City Center AZS. Na uwagę zasługuje niecodzienne osiągnięcie podkoszowej poznanianek Darii Marciniak (26 pkt i 25 zbiórek).

1LK, gr. B: Derby dla JTC MUKS

JTC MUKS lepszy od Poznań City Center w derbach największego miasta Wielkopolski. Podopieczne Iwony Jabłońskiej wygrały 49:45, w ostatniej kwarcie triumfując aż 16:2. 19 punktów dla zwycięskiej drużyny rzuciła Magdalena Idziorek. Samodzielnym liderem grupy B pierwszej ligi kobiet jest AZS Politechnika Korona Kraków.

1LK, gr. A: Poznań City Center wygrywa mecz na szczycie

Wygrana różnicą 14 punktów druga część meczu zapewniła zwycięstwo Poznań City Center AZS zwycięstwo w meczu na szczycie grupy B pierwszej ligi kobiet. Drużyna z Wielkopolski pokonała UKS Basket Aleksandrów Łódzki, dla którego była to druga porażka w sezonie. W sobotę z wygranej cieszyły się również pogromczynie dwóch poznańskich zespołów koszykarki AZS Politechnika Korona Kraków.

1LK, gr. B: Korona ma patent na Poznań

AZS Politechnika Korona Kraków ma wyraźny patent na grę w Poznaniu. Podopieczne Wojciecha Eljasz-Radzikowskiego wygrały w tym mieście drugi kolejny mecz. Najpierw w drugiej serii spotkań okazały się lepsze od Poznań City Center AZS, kilka tygodni później w pierwszej listopadowej kolejce ograły na wyjeździe MUKS.

1LK, gr. B: Pierwsza runda na półmetku

Koszykarki grupy B pierwszej ligi kobiet rozegrały piątą serię spotkań. Oto komplet wyników.

1LK, gr. B: Sobotnie wyniki

Prezentujemy wyniki sobotnich spotkań grupy B pierwszej ligi kobiet.

1LK, gr. B: Świetny mecz w Gorzowie

Ciekawe spotkanie, ale bez szczęśliwego zakończenia, rozegrały koszykarki Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów z Poznań City Center AZS. Miejscowe na koniec drugiej kwarty prowadziły różnicą dziesięciu punktów, ale fatalna trzecia kwarta sprawiła, że mecz się wyrównał, a poznanianki uzyskały przewagę 50:45. Na minutę przed końcem lepsze o cztery punkty znów były podopieczne Roberta Pieczyraka, ale z wygranej 65:64 cieszyły się koszykarki z Poznania.

1LK, gr. B: Wyniki z Poznania i Swarzędza

Mecze w Poznaniu i Swarzędzu rozpoczęły zmagania w grupie B pierwszej ligi kobiet. Przedstawiamy wyniki zakończonych spotkań.