PZKosz

Polski Związek Koszykówki

1LK, gr. B: Dobrowolska dała wygraną JAS-FBG

Kategorie: Rozgrywki

Czwartą wygraną z rzędu zanotowały koszykarki JAS-FBG Sosnowiec, które po bardzo zaciętym meczu pokonały w niedzielę MUKS Poznań. O wyniku spotkania zadecydował rzut Marty Dobrowolskiej w przedostatniej akcji meczu. Poznanianki miały jeszcze szansę na wywalczenie korzystnego rezultatu, ale na zakończenie spotkania popełniły stratę.

czytaj dalej →

1LK, gr. B: Podwójne double-double Darii Marciniak

Zwycięstwami faworytów zakończyły się sobotnie mecze grupy B pierwszej ligi kobiet. Zgodnie z oczekiwaniami komplet punktów wywalczyła prowadząca w tabeli AZS Politechnika Korona Kraków, która była wyraźnie lepsza od Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów. Swoje mecze wygrały też UKS Basket Aleksandrów Łódzki oraz Poznań City Center AZS. Na uwagę zasługuje niecodzienne osiągnięcie podkoszowej poznanianek Darii Marciniak (26 pkt i 25 zbiórek).

1LK, gr. B: Derby dla JTC MUKS

JTC MUKS lepszy od Poznań City Center w derbach największego miasta Wielkopolski. Podopieczne Iwony Jabłońskiej wygrały 49:45, w ostatniej kwarcie triumfując aż 16:2. 19 punktów dla zwycięskiej drużyny rzuciła Magdalena Idziorek. Samodzielnym liderem grupy B pierwszej ligi kobiet jest AZS Politechnika Korona Kraków.

1LK, gr. A: Poznań City Center wygrywa mecz na szczycie

Wygrana różnicą 14 punktów druga część meczu zapewniła zwycięstwo Poznań City Center AZS zwycięstwo w meczu na szczycie grupy B pierwszej ligi kobiet. Drużyna z Wielkopolski pokonała UKS Basket Aleksandrów Łódzki, dla którego była to druga porażka w sezonie. W sobotę z wygranej cieszyły się również pogromczynie dwóch poznańskich zespołów koszykarki AZS Politechnika Korona Kraków.

1LK, gr. B: Korona ma patent na Poznań

AZS Politechnika Korona Kraków ma wyraźny patent na grę w Poznaniu. Podopieczne Wojciecha Eljasz-Radzikowskiego wygrały w tym mieście drugi kolejny mecz. Najpierw w drugiej serii spotkań okazały się lepsze od Poznań City Center AZS, kilka tygodni później w pierwszej listopadowej kolejce ograły na wyjeździe MUKS.

1LK, gr. B: Pierwsza runda na półmetku

Koszykarki grupy B pierwszej ligi kobiet rozegrały piątą serię spotkań. Oto komplet wyników.

1LK, gr. B: Sobotnie wyniki

Prezentujemy wyniki sobotnich spotkań grupy B pierwszej ligi kobiet.

1LK, gr. B: Świetny mecz w Gorzowie

Ciekawe spotkanie, ale bez szczęśliwego zakończenia, rozegrały koszykarki Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów z Poznań City Center AZS. Miejscowe na koniec drugiej kwarty prowadziły różnicą dziesięciu punktów, ale fatalna trzecia kwarta sprawiła, że mecz się wyrównał, a poznanianki uzyskały przewagę 50:45. Na minutę przed końcem lepsze o cztery punkty znów były podopieczne Roberta Pieczyraka, ale z wygranej 65:64 cieszyły się koszykarki z Poznania.

1LK, gr. B: Wyniki z Poznania i Swarzędza

Mecze w Poznaniu i Swarzędzu rozpoczęły zmagania w grupie B pierwszej ligi kobiet. Przedstawiamy wyniki zakończonych spotkań.

1LK, gr. B: Zwycięstwa faworytów

Komplet punktów wywalczyły w trzeciej kolejkce grupy B pierwszej ligi kobiet zespoły z Poznania. JTC MUKS bez większych problemów pokonał na wlasnym parkiecie Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów, zaś Poznań City Center AZS wywalczył dwa punkty w wyjazdowym spotkaniu MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Z kompletem zwycięstw na dwóch pierwszych miejscach znajdują się UKS Basket Aleksandrów Łódzki oraz AZS Politechnika Korona Kraków.

1LK, gr. B: Druga kolejka za nami

Pierwszoligowe koszykarki mają za sobą drugą serię zmagań. Prezentujemy wyniki sobotnich i niedzielnych spotkań grupy B.

1LK, gr. B: Trzy mecze w sobotę

W drugiej kolejce grupy B pierwszej ligi kobiet odbyły się trzy spotkania. Prezentujemy ich wyniki