« następne
« następne

Pierwsza trójka nie przegrywa spotkań

Kategorie: Rozgrywki

Nie będzie żadnych zmian na trzech czołowych miejsach w tabeli pierwszej ligi. Swoje mecze wygrały bowiem Miasto Szkła Krosno, Sokół Łańcut oraz BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. W starciu drużyn walczących o czwartwą pozycję w lidze Zagłębie Sosnowiec lepsza od Znicza Basket. Gospodarze nie uzyskali jednak korzystnego wyniku dwumeczu. Niedzielnym starciu dwóch innych drużyn z pierwszej ósemki Spójnia Stargard Szczeciński lepsza od stołecznej Legii.

czytaj dalej →

Plan transmisji na 22. kolejkę pierwszej ligi

Trzy spotkania pierwszej ligi będzie można zobaczyć w sobotę na stronie imprezylive.pl. Redakcja zapowiada transmisję z Sosnowca, Siedlec oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

Pierwszoligowcy odrobili zaległości

Dwa spotkania 21. kolejki pierwszej ligi zostały przesunięte z powodu turniejów półfinałowych mistrzostw Polski U20, w środę koszykarze nadrobili zaległości. W Pruszkowie w starciu drużyn z czołowej ósemki Znicz Basket lepszy od Spójni różnicą sześcu punktów, dzięki czemu gospodarze uzyskali korzystny wynik dwumeczu. Walcząca o uniknięcie fazy play-out Astoria Bydgoszcz po równie zaciętym meczu lepsza od GKS Tychy.

Transmisje ze środowych spotkań pierwszej ligi

Dwa środowe mecze pierwszej ligi będzie można zobaczyć na stronie imprezylive.pl. Redakcja zapowiada transmisję z Pruszkowa, gdzie piąty w tabeli Znicz Basket podejmie Spójnię oraz Bydgoszczy, w której z gospodarzami zagra GKS Tychy.

Dwa podkarpackie kluby na szczycie! Sokół wygrywa z BM Slam Stalą

W wybornych humorach mecz z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski kończyli koszykarze Sokoła Łańcut, którzy nie tylko wygrali z dotychczasowym liderem, ale także uzyskali korzystny wynik dwumeczu. Tyle samo punktów co zespół Dariusza Kaszowskiego zgromadziło Miasto Szkła, wyraźnie lepsze w Krośnie od osłabionego brakiem dwóch podstawowych graczy Zagłębia Sosnowiec. Do dwóch zespołów z Podkarpacia Stal traci jeden punkt.

Przed 21. kolejką: Znów transmisje ze wszystkich spotkań!

Drugi raz w tym sezonie będzie można zobaczyć za pośrednictwem strony internetowej bądź telewizji wszystkie mecze pierwszej ligi koszykarzy. Sześć relacji zapowiadają imprezylive.pl, jedną Orange Sport.

BM Slam Stal pewnie wygrywa z Legią! Trójka ucieka

Pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego a być może nawet pierwsza trójka nie dla koszykarzy Legii Warszawa. Stołeczny zespół w najciekawszym sobotnim meczu 20. kolejki pierwszej ligi uległ na wyjeździe BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, w połowie trzeciej kwarty przegrywając różnicą 24 punktów. Także dwa zespoły z Podkarpacia powiększyły swoją przewagę nad resztą stawki. Miasto Szkła pokonało w Krośnie Znicza Basket, zaś Sokół pokonał w Poznaniu AZS Politechnikę.

Plan transmisji z 20. kolejki pierwszej ligi

Regularnie spotkania pierwszej ligi można śledzić na stronie imprezylive.pl, tak jest także w ten weekend. W sobotę będzie można zobaczyć mecz lidera BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski z czwartym zespołem rozgrywek Legią Warszawa. Dzień później 15 lutego imprezylive.pl pokażą spotkania z Siedlec (SKK - Astoria) oraz Krosna (Miasto Szkła - Znicz Basket)

Strzelecki trening Legii, Znicz Basket lepszy w derbach

Takich spotkań nie ogląda się wiele na parkietach pierwszej ligi. Legia Warszawa rozbiła w swoim ostatnim meczu w hali Torwaru AZS Politechnikę Poznań 99:41, trafiając aż 18 z 36 oddanych rzutów za trzy punkty. Najwyższej porażki w sezonie w roli gospodarze doznała ACK UTH Rosa Radom, która drugą połowę ze Zniczem Basket przegrała różnicą 21 punktów i to mimo tradycyjnych wzmocnień z ekstraklasy. W składzie gospodarzy zabrakło regularnie grającego Filipa Zegzuły.

Nieudany dzień BM Slam Stali i SKK

Przebudzili się koszykarze beniaminka meritumkredyt Pogoni Prudnik, którzy na skutek czterech kolejnych porażek mocno utrudnili sobie drogę w kierunku fazy play-off. W meczu 19. kolejki zespół Tomasza Michalaka pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, a spory w tym udział miał były koszykarz gości rozgrywający Krzysztof Chmielarz (23 pkt, 2 przechwyty i 2 zbiórki). Mimo zmiany trenera nadal na przedostatnim miejscu w tabeli pozostaje SKK Siedlce, tym razem słabsze na wyjeździe od GTK Gliwice. Bardzo zacięte spotkanie w Łańcucie, gdzie po dogrywce Sokół pokonał GKS Tychy. Goście pod koniec regulaminowego czasu gry oraz dogrywki mieli szansę na zwycięstwo, ale nie wykorzystali dwóch okazji.

Transmisje z 19. kolejki pierwszej ligi

Znów ponad połowę spotkań pierwszej ligi będzie można zobaczyć za pośrednictwem strony internetowej bądź stacji telewizyjnej. Imprezylive.pl planują relację z trzech miast (Gliwice, Radom i Bydgoszcz) zaś Orange Sport z Warszawy.

Pewna wygrana Znicza Basket z Astorią

Łatwe zwycięstwo nad Astorią Bydgoszcz zanotował Znicz Basket Pruszków w środowym spotkaniu pierwszej ligi. Podopieczni Michała Spychały już do przerwy prowadzili różnicą 31 punktów, trafiając w tym fragmencie spotkania 21 z 25 rzutów za dwa punkty.

1LM: Poznań nie chce być ostatni, pewna wygrana Miasta Szkła

Miasto Szkła Krosno nie najlepiej rozpoczęło rundę rewanżową w pierwszej lidze, ale w starciu z młodą, dobrze grającą zwłaszcza w Radomiu drużyną ACK UTH Rosy byli wyraźnie lepsi. Krośnianie wygrali 101:73, trafiając aż 70-procent rzutów za 2 punkty! Z walki o uniknięcie ostatniego miejsca nie rezygnuje AZS Politechnika Poznań, która bez lidera Tomasza Baszaka wygrała z meritumkredyt Pogonią Prudnik, choć jeszcze w połowie trzeciej kwarty przegrywała różnicą 16 punktów.

1LM: Najlepsi wygrywają na wyjazdach

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski i PTG Sokół Łańcut są jedynymi zespołami pierwszej ligi, które nie przegrały meczu na własnym parkiecie (bilans 9-0), dlatego fakt, że znajduja się czołowej trójce rozgrywek nie powinien dziwić. Więcej spotkań na wyjeździe wygrali jednak podopieczni Mikołaja Czai i to oni są samodzielnym liderem rozgrywek. W 18. serii spotkań BM Slam Stal okazała się lepsza od Spójni, zaś Sokół po zaciętym meczu pokonał SKK.