Dwie wygrane gości w drugiej rundzie play-off 2LM

Zmagania w 2 Lidze Mężczyzn wchodzą w decydującą fazę. Za nami pierwsze spotkania drugiej rundy, w których w większości triumfowali gospodarze. Atutu własnego parkietu nie wykorzystał drugi po rundzie zasadniczej Znicz Basket, który uległ OPTeam Resovii. Wygraną w Bielsko-Białej zanotowały zaś Enea Żubry Chorten.

news Zdjęcia | BS Polonia Bytom

W przypadku obu wygranych gości duże znaczenie miała głębia, bardziej doświadczonej ławki. Zmiennicy OPTeam Resovii i Enea Żubrów Chortem uzyskali więcej punktów, niż gracze rezerwowi Znicza Basket i Basket Hills.

Na Mazowszu dobrą zmianę w drużynie Bieszczadzkich Wilków dał Michał Jędrzejewski, który zastąpił mającego problemy z faulami Dawida Zagułę. Jędrzejewski wiele spotkań klubu z Podkarpacia rozpoczynał w wyjściowym składzie, ale tym razem dodał energii wchodząc jako zmiennik.

Przyjezdni lepiej rozpoczęli zawody, w połowie drugiej kwarty prowadząc różnicą 16 punktów, ale potem ambitnie grający gospodarze systematycznie zmniejszali straty. Byli blisko doprowadzenia do remisu, bądź uzyskania prowadzenia, ale w ważnych momentach znów trafiali rezerwowi. W trzeciej kwarcie prowadzenie OPTeam Resovii celną trójką uratował Adrian Warszawski, wcześniej Jędrzejewski.

Gdy Znicz Basket zmniejszał w czwartej kwarcie stratę do dwóch punktów, ważne punkty uzyskał Wojciech Wątroba (6), a trójkę dołożył Bartosz Czerwonka. Po tych akcjach goście prowadzili 65:56 i utrzymali już przewagę większą niż jedno trafienie z gry. W końcówce, gdy po punktach Łukasza Bonarka było 67:72, trójkę trafił Michał Gabiński, definitywnie przesądzając o wygranej klubu z Rzeszowa.

15 punktów, 8 asyst, ale też 5 strat Michała Jędrzejewskiego. Najlepszym punktującym spotkania Łukasz Bonarek - 19 punktów i 8 zbiórek.

Dużo emocji także w Bielsku-Białej, gdzie Basket Hills rozegrał zacięte spotkanie z Enea Żubry Chortem. Trener Krzysztof Kalinowski więcej rotował składem, ale w końcówce postawił na graczy pierwszej piątki. Istotne były trafienia Karola Obarek, który w ostatnich trzech minutach rzucił 5 punktów. W czwartej kwarcie skuteczny był też Hubert Wyszkowski.

Miejscowi w ostatniej części podstawowego czasu gry zbliżali się na odległość jednego trafienia z gry, ale w kolejnym posiadaniu klub z Podlasia powiększał przewagę. Po 23 punkty dla Basket Hills rzucili Konrad Mamcarczyk i Wojciech Zub. Najlepszym punktującym gości Karol Obarek - 21 punktów, a blisko double-double byli: Krystian Tyszka (9 pkt i 11 zbiórek) oraz Jan Malesa (16 pkt i 9 zbiórek).

Tarnovia Tarnowo Podgórne

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16.

III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 20.04.2024, 27.04.2024 i ew. 01.05.2024
para 9: ŁKS Coolpack Łódź (A1) / Zetkama Doral Nysa Kłodzko (D4) - Basket Hills Bielsko-Biała (C2) / Enea Żubry Chorten Białystok (B3)
para 10: Energa Basket Warszawa (B1) / KK UR BOZZA Kraków (C5) - Pogoń Prudnik (D2) / AZS UMK Transbruk Toruń (A3)
para 11: PGE GiEK Turów Zgorzelec (D1) / Tarnovia Tarnowo Podgórne (A4) - Znicz Basket Pruszków (B2) / OPTeam Resovia Rzeszów (C3)
para 12: BS Polonia Bytom (C1) / Lublinianka KUL Basketball (B4) - KSK Ciech Noteć Inowrocław (A2) / KS Kosz Kompaktowy Pleszew (D3)
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8.

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 04.05.2024, 11.05.2024, 15.05.2024
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w Bank Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).

V runda – finał - mecz i rewanż, 18.05.2024 i 25.05.2024
grają zwycięzcy półfinałów

V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 18.05.2024, 22.05.2024 i ew. 26.05.2024