GTK VBW Gdynia z Młodzieżowym Pucharem Polski

Trzeci raz w historii, w tym drugi w kategorii do lat 19, GTK VBW Gdynia sięgnęło po Młodzieżowy Puchar Polski kobiet. W finale gdynianki zwyciężyły inny zespół z Trójmiasta Szkołę Gortata Politechnika Gdańsk 87:61. Trzecie miejsce dla Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. MVP turnieju finałowego MPP została Karolina Ułan z GTK VBW.

news Zdjęcia | Agnieszka Modelska

Turniej finałowy Młodzieżowego Pucharu Polski to było starcie drużyn z Pomorza i Wielkopolski. Kluby z tych rejonów Polski zmierzyły się ze sobą w półfinałach, w których lepsze okazały się zespoły z północy Polski. Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk pewnie zwyciężyła MUKS Poznań, zaś GTK VBW Gdynia okazało się lepsze od Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.

Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski mają zagwarantowany start w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19.