Kadra U18 kobiet zagra o miejsca 5-8

Reprezentacja Polski do lat 18 kobiet zagra o miejsca 5-8 w mistrzostwach Europy dywizji A. Biało-Czerwone w starciu o półfinał po wyrównanym spotkaniu uległy Serbii .

news Zdjęcia | Fiba.basketball

Dwa przestoje, w tym ten kluczowy w czwartej kwarcie, przesądziły o porażce Polek w ćwierćfinale mistrzostw Europy juniorek. W czwartej kwarcie przy wyniku 52:52 nasza kadra miała szansę na uzyskanie przewagi, ale nie zdołała wykorzystać posiadania. Rywalki w odpowiedzi trafiły z dystansu, a kolejna akcja Biało-Czerwonych ponownie była nieskuteczna.

Ostatecznie środkową część czwartej kwarty Polki przegrały 0:10 i znalazły się w trudnym położeniu. Dzięki wysokiej obronie oraz krótkim akcjom zdołały jeszcze doprowadzić do wyniku 65:69, ale na więcej nie pozwoliły już zawodniczki z Bałkanów.

Wcześniej mecz był wyrównany, a oba zespoły znajdowały się przez podobny czas na prowadzeniu. Po serii siedmiu punktów z rzędu Polki objęły prowadzenie 19:12. Do przerwy Serbki prowadziły 42:38, ale po zmianie stron zawodniczki znad Wisły doprowadzały jeszcze do remisu.

Przez całe zawody rywalki miały jednak przewagę w polu trzech sekund, zdobywając o 10 punktów więcej niż Polki z ponowienia akcji.

Porażka w ćwierćfinale oznacza, że Polki będą teraz rywalizowały o miejsca 5-8. Pierwszym rywalem będą Węgierki, z którymi nasz zespół rywalizował już w fazie grupowej. Wówczas lepsze okazały się Madziarki.

Polska - Serbia 65:75 (25:21, 13:21, 9:10, 18:23)
Polska: D. Ullmann 20, N. Rutkowska 17, K. Ułan 10, A. Burzyńska 7, W. Stasiak 5, N. Tomasik 4, J. Adamczuk 2, Ł. Grządziela 0, M. Kusiak 0, M. Nassisi 0, W. Steblecka 0.