TNO w Koninie: Dzień 2

Węgrzy wygrali z Polską w drugim dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich w Koninie. O sukcesie Madziarów przesądziła seria 16 punktów z rzędu w końcówce spotkania. W drugim meczu Czesi wyraźnie lepsi od Słowaków.

Po pierwszej kwarcie wydawać by się mogło, że Słowacy nawiążą walkę z sąsiadami zza miedzy. Jednak kolejne trzy kwarty to dominacja podopiecznych Jana Slowiaka, którzy ostatecznie „odjechali” eywalom na 3 punkty. Po stronie Słowaków po 10 punktów rzucili Ratislav Sipkovsky i Matus Sedlak, natomiast wśród zwycięzców 19 punktów uzbierał Nikolaos Noumeros.

Słowacja - Czechy 47-79 (17-17, 13-24, 6-21, 11-17)

PEŁNE STATYSTYKI

Stare powiedzenie „Polak Węgier dwa bratanki…” na pewno nie miało zastosowania podczas tego meczu. Od pierwszego podrzutu piłki mecz bardzo zacięty, w którym widzieliśmy bardzo dużo walki na wszystkich „poziomach” parkietu. Zarówno Polacy jak i Węgrzy wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani, jednak to Węgrzy w końcówce zaliczylu 16-punktową serię i ostatecznie wygrali 63:52. Po stronie gospodarzy 14 oczek zanotował Filip Siewruk, natomiast „Madziarów” do zwycięstwa poprowadził autor 18 punktów i 6 asyst Peter Verszto.

Polska - Węgry 52-63 (10-11, 17-11, 14-19, 11-22)