Kadra U15 kobiet lepsza od Irlandii

W drugim meczu XX Międzynarodowego Turnieju Pamięci Władimira Ryżenkowa reprezentacja Polski U15K wygrywa z Irlandią 63:42 (17:12, 15:5, 21:15, 10:10).

Nie był to to łatwy mecz dla reprezentacji Polski. Od pierwszych minut nie mogliśmy złapać swojego rytmu gry. Przełom nastąpił w drugiej i trzeciej kwarcie, a kluczem do zwycięstwa była dobra obrona i rozważna gra w ataku.

Punkty dla Polski zdobywały: Kulińska Zuzanna 16, Szymkiewicz Magdalena 10, Piestrzyńska Julia 8, Kurach Natalia 6, Kowalska Martyna 5, Hipp Weronika 4 (1x3), Szeremeta Kornelia 4, Szmyrka Agata 4, Kluziak Julia 4, Bazan Julia 2, Szulc Magdalena 0, Kielar Ewa 0.

Irlandia: Mulligan 9, Furlang 6, Bracken 6, Williamson 6, Nolan 4, Ogeyemi 4.

W niedzielę w ostatnim meczu turnieju w Mińsku reprezentacja Polski U15K zmierzy się z Białorusią. Początek spotkania o godzinie 15:00 czasu lokalnego.