Kadra U15 kobiet wygrywa z Litwą

W meczu otwarcia XX Międzynarodowego Turnieju Pamięci Władimira Ryżenkowa pokonujemy reprezentację Litwy 80:62 (23:18, 26:9, 20:15, 11:20)

Bardzo dobra obrona oraz punkty z szybkiego ataku pozwoliły biało-czerwonym schodzić do szatni na przerwę przy wyniku 49:27. W trzeciej kwarcie drużyna podtrzymała dobrą grę zarówno w ataku, jak i w obronie, a w 27. minucie przewaga wyniosła nawet 30 punków (66:36).

W czwartej kwarcie Litwinki przejęły inicjatywę i głównie za sprawą Brigity Sinickaite (11pkt w 4. kwarcie) odrobiły nieco straty, wygrywając tę część meczu 20:11.

Dla Polski punkty zdobywały: Hipp Weronika 17 (4x3), Kulińska Zuzanna 14 (2x3), Szymkiewicz Magdalena 12, Szulc Magdalena 10, Piestrzyńska Julia 6, Bazan Julia 5 (1x3), Szmyrka Agata 4, Kowalska Martyna 4, Szeremeta Kornelia 3, Kielar Ewa 3, Kurach Natalia 2, Kluziak Julia 0.
Najwięcej dla Litwy: Sinickaite 21 (2x3), Visockaite 12, Jankauskaite 9 (1x3), Motekaityte 7, Miknaite 5.

W sobotę o godzinie 11:00 czasu lokalnego Polki zagrają z Irlandią.