Kadra U16 kobiet wywalczyła awans do dywizji A

Wyśmienita gra w czwartej kwarcie zapewniła reprezentacji Polski do lat 16 kobiet zwycięstwo w półfinale mistrzostw Europy dywizji B. Podopieczne Macieja Gordona ostatnią kwartę wygrały aż 27:13, a całe spotkanie 66:59. W niedzielnym finale Polki zmierzą się z Rumunią, z która już rywalizowały w grupie.

Polki na rozgrywanym w Oradei turnieju spisują się wyśmienicie. Z kompletem wygranych zajęły pierwsze miejsce w grupie D, rzucając aż o 139 punktów więcej niż rywalki. W fazie pucharowej w piątek po wyrównanym meczu pokonały Irlandki, dzień później cieszyły się z wygranej nad Holenderkami.

Jeszcze na pięć minut przed zakończeniem czwartej kwarty bliżej finału były rywalki, które prowadziły 54:50. Wówczas cztery punkty z rzędu rzuciła niezwykle skuteczna (7/11 z gry) w półfinale Aleksandra Ziemborksa i był remis.

W kolejnych minutach lepiej wypadły nasze reprezentantki, dzięki czemu po meczu mogły cieszyć się z wygranej.

Dla Polski było to szóste zwycięstwo w mistrzostwach. W finale kadra Macieja Gordona zmierzy się z Rumunią, którą w grupie pokonała 57:54.

Wygrana z Holandią oznacza dla Polek awans do dywizji A.

Holandia – Polska 59:66 (19:20, 13:9, 14:10, 13:27)
Punkty dla Polski: Ziemborska 15, Makurat 13, Wojtala 10, Popiół 8, Winkowska 8,Kulińska 4, Hipp 3, Leszczyńska 3, Banaszak 2.