Polacy lepsi od Austriaków

Podczas ostatniego dnia towarzyskiego turnieju w Austrii reprezentacja Polski pokonała kadrę gospodarzy 79:71. Najlepszym strzelcem zespołu był Tomasz Gielo z 17 punktami.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

STATYSTYKI

Polacy rozpoczęli to spotkanie w takim samym zestawieniu jak mecz ze Słowenią. Trójkami Austriaków na początku zaskoczyli Mateusz Ponitka i Adam Waczyński, dzięki czemu Biało-Czerwoni prowadzili 8:2. Później kadra miała nawet siedem punktów przewagi, ale dobrze prezentował się m.in. Rasid Mahalbasić. Rywale potrafili doprowadzić do wyrównania, choć na krótko. Na parkiecie pojawił się Robert Skibniewski - to dzięki jego akcji nasz zespół prowadził 21:18 po pierwszej kwarcie. Druga część meczu była zacięta. Po trafieniu z dystansu Moritza Laneggera drużyna prowadzona przez trenera Kestutisa Kemzurę doprowadziła do kolejnego remisu. Wynik co chwilę się zmieniał, ale w końcówce pierwszej połowy ważne rzuty oddawali A.J. Slaughter i Adam Waczyński, a reprezentacja Polski wygrywała 39:35.

Trzecią kwartę Austria rozpoczęła od serii 8:0i po akcji Enisa Muratiego wyszła na czteropunktowe prowadzenie. Straty trójkami zmniejszał przede wszystkim Tomasz Gielo. Po jego późniejszym wejściu pod kosz Polacy odzyskali minimalną przewagę. Reprezentacja prezentowała się z minuty na minutę coraz lepiej, a po rzucie wolnym Michała Sokołowskiego wygrywała ośmioma punktami. W ostatniej kwarcie zespół trenera Mike’a Taylora starał się kontrolować sytuację na parkiecie. Gospodarze zbliżyli się jednak na dwa punkty i Biało-Czerwoni do końca musieli walczyć o zwycięstwo. Ważne trafienia w kluczowych momentach notował jednak Adam Waczyński, a na linii rzutów wolnych nie mylił się A.J. Slaughter i Polacy wygrali ostatecznie 79:71.

Od piątku do niedzieli reprezentacja Polski zagra w turnieju towarzyskim ERGO Supercup 2016 w niemieckiej miejscowości Ulm. PLAN TRANSMISJI

Austria - Polska 71:79 (18:21, 17:18, 17:21, 19:19)

Polska: Gielo 17, Waczyński 14, Skibniewski 12, Slaughter 11, Czyż 6, Sokołowski 6, Lampe 5, Ponitka 5, Hrycaniuk 3, Szewczyk 0, Gruszecki 0

Najwięcej dla Austrii: Mahalbasić 18, Rados 11