Kadra U16 kobiet: Dwa oblicza reprezentacji

Litwa lepsza od Polski w drugim sparingu reprezentacji do lat 16 kobiet. W naszym zespole nie grała jeszcze odpoczywająca po turnieju U20 Anna Makurat.

Po minimalnej porażce w pierwszym spotkaniu nasza reprezentacja żeńska do lat 16 kolejny mecz rozpoczęła niezwykle skoncentrowana. Po wyrównanych kilku pierwszych minut zaczęła stopniowo zyskiwać przewagę grając bardzo dobrze w defensywie i zdecydowanie skuteczniej w ataku niż poprzedniego dnia.

Na przerwę Polki schodziły z przewagą 16 punktów (44:28) i nic nie wskazywało na to, że to Litwinki odniosą drugie zwycięstwo. Przez pierwsze 5 minut trzeciej kwarty nasz zespół nadal dominował na boisku. Jednak od tego momentu mecz przybrał nieoczekiwany obraz. Gospodynie weszły na poziom skuteczności rzutów z dystansu z pierwszego meczu i raz zarazem zdobywały punkty z za lini 6,75. Zmniejszająca się przewaga spowodowała nerwowość w szeregach naszego zespołu, co skutkowało prostymi błędami i niewykorzystanymi stuprocentowymi sytuacjami podkoszowymi.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Litwinek w stosunku 65:60.

Litwa - Polska 65:60 (18:21,10:23,17:10,20:6)

Punkty dla Polski: Wińkowska 17, Trzeciak 12, Wojtala 6, Popiół 6, Klimek 5, Zięmborska 4, Gzinka 3, Kulińska 3, Iwaniuk 2, Leszczyńska 2, Hipp, Banaszak.