Dwa mecze za kadrą U20

Reprezentacja Polski U20 mężczyzn z dwoma zwycięstwami wróciła z Czech, gdzie rozgrywała mecze sparingowe.

W pierwszym spotkaniu obie ekipy grały punkt za punkt. Dopiero na 2 minuty przed końcem Polacy odskoczyli na 6 „oczek”, co pozwoliło im na spokojniejsze akcje w końcówce meczu. Na minutę przed końcem prowadzili 68:60, a ostatecznie wygrali 70:66.

W drugim spotkaniu podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego zaczęli bardzo dobrze prowadząc 7:3. Kolejne minuty jednak należały do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 17:12. W drugiej kwarcie straty zostały odrobine dzięki skutecznym akcjom Marcela Ponitki, Jakuba Nizioła oraz Grzegorza Kulki. W drugiej połowie Polacy kontrolowali przebieg spotkania i wygrali zasłużenie 79:72.

Teraz od poniedziałku trenują w Pruszkowie i w środę wylatują na kontrolne mecze do Sarajewa.

Czechy - Polska 66:70 (17:24, 16:11, 14:16, 19:19)
Czechy - Polska 72:79 (17:15, 16:25, 19:19, 20:20)