Czas do Polska - Holandia (mecz towarzyski)

0d 0h 0m 0s

Rozgrywki

11.03.2016 11:51

Wyróżnienia za rundę zasadniczą w grupie C 2LM

fot. Emil Podkowiński, źródło: basketball.bytom.pl news

Emil Podkowiński z KK Polonii Bytom został wybrany przez trenerów zespołów grupy C 2 Ligi Mężczyzn najbardziej wartościowym zawodnikiem sezonu zasadniczego 2015/2016. Wśród szkoleniowców wyróżniony został Wojciech Bychawski (AGH Kraków). Oficjalne nagrody Polskiego Związku Koszykówki za rundę zasadniczą przyznane zostały pierwszy raz w historii.

Wyboru MVP (najbardziej wartościowego zawodnika), najlepszego trenera oraz pierwszej piątki dokonali szkoleniowcy wszystkich klubów grupy C drugiej ligi mężczyzn, którzy na co dzień obserwowali rozgrywki.

Statuetki będą wręczane wyróżnionym zawodnikom i trenerom podczas meczów play-off, rozgrywanych przed własną publicznością.

WYRÓŻNIENIA W GRUPIE A 1LK

WYRÓŻNIENIA W GRUPIE B 1LK

WYRÓŻNIENIA W GRUPIE A

WYRÓŻNIENIA W GRUPIE B

WYRÓŻNIENIA W GRUPIE D

 

MVP sezonu zasadniczego 2015/2016

Emil Podkowiński (KK Polonia Bytom)

Pochodzący z położonego na granicy województwa Łódzkiego i Mazowieckiego Odrzywołu koszykarz swoje pierwsze kroki w koszykówce stawiał w oddalonym od domu o 40 km Radomiu. Jest wychowankiem Tryg'88 i trenera Stanisława Nowaka. W rozgrywkach seniorskich zadebiutował w wieku 17 w barwach AZS Politechniki Radomskiej. W 2012 roku przeniósł się na Górny Śląsk do GTK Gliwice, od połowy sezonu 204/2015 gra w KK Polonii Bytom. Jego zespół rundę zasadniczą zakończył na drugim miejscu (bilans 19-3). Podkowiński był pierwszym punktującym (średnio 21,86 punktu na mecz) oraz szóstym zbierającym (8 zbiórek). Dodatkowo notował średnio 2 asysty, 0,9 przechwytu oraz 0,3 bloku. 


Najlepszy trener sezonu zasadniczego 2015/2016

Wojciech Bychawski (AGH Kraków)


Najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2015/2016

Tomasz Zych (AGH Kraków), Dawid Grochowski (MCKiS Jaworzno), Emil Podkowiński (KK Polonia Bytom), Tomasz Bryzek (MCKiS Jaworzno), Maciej Maj (AGH Kraków)


Wyniki głosowania:


MVP sezonu zasadniczego 2015/2016
Emil Podkowiński (KK Polonia Bytom) 6
Maciej Maj (AGH Kraków) 2
Tomasz Zych (AGH Kraków) 2
Daniel Pełka (KS AZS PŚ Gliwice) 1
Robert Kolka (AGH Kraków) 1


Najlepszy trener sezonu zasadniczego 2015/2016
Wojciech Bychawski (AGH Kraków) 7
Marcin Lichtański (MCKiS Jaworzno) 2
Łukasz Kuboszek (KS MOSiR Cieszyn) 1
Piotr Piecuch (TS Wisła Kraków) 1
Dariusz Szynkiel (AZS Politechnika Częstochowa) 1


Najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2015/2016
Emil Podkowiński (KK Polonia Bytom) 9
Maciej Maj (AGH Kraków) 8
Tomasz Zych (AGH Kraków) 5
Tomasz Bryzek (MCKiS Jaworzno) 4
Dawid Grochowski (MCKiS Jaworzno) 3
Michał Kwiatkowski (Zagłębie Sosnowiec) 3
Marcin Weselak (Alba Chorzów) 3
Łukasz Ochodek (KS MOSiR Cieszyn) 3
Mateusz Gazarkiewicz (AZS Politechnika Częstochowa) 2
Jakub Krawczyk (AGH Kraków) 2
Tomasz Stankala (Pogoń Ruda Śląska) 2
Maciej Wąsowicz (KS AZS PŚ Gliwice) 2
Kamil Wójciak (Zagłębie Sosnowiec) 2
Wojciech Zub (MCKiS Jaworzno) 2
Sebastian Dąbek (TS Wisła Kraków) 1
Daniel Goldammer (MCKiS Jaworzno) 1
Paweł Jurczyński (KK Polonia Bytom) 1
Radosław Lemański (MCKiS Jaworzno) 1
Paweł Mol (Pogoń Ruda Śląska) 1
Piotr Osiakowski (Zagłębie Sosnowiec) 1
Rafał Sebrala (KK Polonia Bytom) 1
Mateusz Szczypiński (MKS II Dąbrowa Górnicza) 1
Krzysztof Wąsowicz (KS AZS PŚ Gliwice) 1
Dawid Weiss (Alba Chorzów) 1


Jak głosowali?
AGH Kraków (trener Wojciech Bychawski): MVP Emil Podkowiński - trener Piotr Piecuch - piątka Dawid Grochowski, Kamil Wójciak, Rafał Sebrala, Emil Podkowiński, Marcin Weselak
KK Polonia Bytom (trener Radosław Kuciński): Maciej Maj - Dariusz Szynkiel - Tomasz Zych, Maciej Wąsowicz, Radosław Lemański, Maciej Maj, Marcin Weselak
MCKiS Jaworzno (trener Marcin Lichtański): Tomasz Zych - Wojciech Bychawski - Tomasz Zych, Mateusz Gazarkiewicz, Emil Podkowiński, Łukasz Ochodek, Tomasz Stankala
Zagłębie Sosnowiec (trener Tomasz Służałek): Emil Podkowiński - Wojciech Bychawski - Paweł Mol, Emil Podkowiński, Maciej Maj, Tomasz Bryzek, Maciej Wąsowicz
Alba Chorzów (trener Rafał Sobecki): Daniel Pełka - Łukasz Kuboszek - Sebastian Dąbek, Krzysztof Wąsowicz, Mateusz Szczypiński, Łukasz Ochodek, Daniel Goldammer
KS AZS PŚ Gliwice (trener Sylwester Walczuk): Emil Podkowiński - Marcin Lichtański - Tomasz Zych, Kamil Wójciak, Emil Podkowiński, Tomasz Bryzek, Maciej Maj
AZS Politechnika Częstochowa (trener Dariusz Szynkiel): Tomasz Zych - Wojciech Bychawski - Michał Kwiatkowski, Dawid Grochowski, Piotr Osiakowski, Emil Podkowiński, Maciej Maj
Pogoń Ruda Śląska (trener Bogusław Mol): Emil Podkowiński - Wojciech Bychawski - Tomasz Zych, Mateusz Gazarkiewicz, Emil Podkowiński, Tomasz Bryzek, Maciej Maj
TS Wisła Kraków (trener Piotr Piecuch): Emil Podkowiński - Wojciech Bychawski - Tomasz Zych, Jakub Krawczyk, Wojciech Zub, Maciej Maj, Marcin Weselak
KS MOSiR Cieszyn (trener Łukasz Kuboszek): Maciej Maj - Marcin Lichtański - Michał Kwiatkowski, Dawid Weiss, Emil Podkowiński, Tomasz Bryzek, Maciej Maj
AZS AWF Mickiewicz II Katowice (trener Sebastian Breguła): Emil Podkowiński - Wojciech Bychawski - Wojciech Zub, Paweł Jurczyński, Emil Podkowiński, Łukasz Ochodek, Tomasz Stankala
MKS II Dąbrowa Górnicza (trener Rafał Knap): Robert Kolka - Wojciech Bychawski - Michał Kwiatkowski, Jakub Krawczyk, Dawid Grochowski, Emil Podkowiński, Maciej Maj


UWAGA! W przypadku równej liczby głosów o przyznaniu nagród oraz miejscu na pozycji w piątce decydowała wyższa pozycja drużyny w tabeli ligowej.

NEWSLETTER PZKOSZ

Poznaj cotygodniowy newsletter polskiej koszykówki.
W sezonie zapowiedzi meczów, plany transmisji,
najważniejsze wydarzenia i informacje z polskich parkietów.

Sponsor Główny

Tauron

Sponsor Oficjalny Reprezentacji

Oficjalna piłka 3x3

Wilson

Partnerzy PZKosz

Molten Suzuki Polsat Sport News Przegląd Sportowy Onet.pl Festina Primavera Sklep Koszykarza GTM Mobil

Współpraca z PZKosz

Powiedz NIE dopingowi Ortomedsport