Przygotował - Adam Wall
1. Etap
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A i B.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-11 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - o utrzymanie.
2. Etap - play-off
I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach A1-A8, A2-A7, A3-A6, A4-A5 oraz B1-B8, B2-B7, B3-B6, B4-B5
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
II runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - B4/B5
para 2: B1/B8 - A4/A5
para 3: A2/A7 - B3/B6
para 4: B2/B7 - A3/A6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
III runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 4
zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 3
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w IV rundzie - finał, pokonani uzyskują prawo gry w IV rundzie - o trzecie miejsce
IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Kobiet (Basket Lidze Kobiet)
IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż
grają pokonani w półfinałach
2. Etap - O utrzymanie
Drużyny rozgrywają mecze systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup, w których rywalizowały w Etapie 1. Do klasyfikacji zalicza się wszystkie mecze z Etapu 1.
Drużyny, które zajmą 11. miejsca w obu grupach tracą prawo gry w 1 Lidze Kobiet.
Rywalizacja na tym etapie może zostać anulowana, jeśli drużyna tracąca prawo gry w lidze jest już znana po 1 Etapie. Rywalizacja na tym etapie może zostać przerwana po 3. kolejce w przypadku wyłonienia do tego momentu drużyny tracącej prawo gry w lidze.
UWAGA! O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
4. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
5. Losowanie.
Runda zasadnicza kończy się 6 marca 2016 - wszystkie mecze obligatoryjnie o godzinie 18:00.
Grupa A
03.10.2015 14:00 AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Warszawski
03.10.2015 14:00 KKS Olsztyn - Grot Alles Pabianice
03.10.2015 14:00 PTS Lider Pruszków - KS Basket 25 Bydgoszcz
03.10.2015 15:30 Pszczółka AZS UMCS II Lublin - SMS PZKosz Łomianki
04.10.2015 13:00 SMS PZKosz II Łomianki - Politechnika Gdańska
AZS Uniwersytet Gdański
AZS Uniwersytet Warszawski
Grot Alles Pabianice
KKS Olsztyn
KS Basket 25 Bydgoszcz
Mon-Pol Płock
MIMO MONITÓW KLUB NIE PRZESŁAŁ ZDJĘCIA DRUŻYNY
PTS Lider Pruszków
Politechnika Gdańska
Pszczółka AZS UMCS II Lublin
SMS PZKosz Łomianki
SMS PZKosz II Łomianki
Grupa B
03.10.2015 15:00 ŁKS SMS Łódź - AZS Uniwersytet Łódzki
03.10.2015 17:00 X-Demon Tęcza Leszno - 1KS Ślęza II Wrocław
03.10.2015 17:00 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - AZS PWSZ II Gorzów
04.10.2015 17:00 MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Enea AZS Poznań
04.10.2015 17:30 AZS Politechnika Korona Kraków - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
1KS Ślęza II Wrocław
MIMO MONITÓW KLUB NIE PRZESŁAŁ ZDJĘCIA DRUŻYNY
AZS PWSZ II Gorzów
AZS Politechnika Korona Kraków
AZS Uniwersytet Łódzki
Enea AZS Poznań
ŁKS SMS Łódź
MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra
MUKS Poznań
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
X-Demon Tęcza Leszno