BBC: Pewne zwycięstwo Belgii

W pierwszym spotkaniu Bydgoszcz Basket Cup Belgia pokonała Liban 88:53. Najlepszym zawodnikiem ekipy zwycięskiej był Maxime De Zeeuw z 22 punktami.

STATYSTYKI

Belgowie dobrze weszli w mecz pod względem trafień z dystansu. Po sześciu punktach zdobytych przez Matta Lojeskiego i trójce Sama Van Rossoma zespół trenera Eddy’ego Casteelsa prowadził 9:5. W ekipie Libanu nieźle spisywał się Bassel Bawji, ale po trafieniu Lionela Bosco to zespół z Europy wygrywał po 10 minutach 21:11. Druga część meczu niewiele zmieniała, Belgowie ciągle świetnie radzili sobie w defensywie, przez co ich rywale nie mogli pokazać pełni swoich umiejętności w ataku. Po rzutach wolnych Bosco było 45:22 na koniec pierwszej połowy.

Trzecia kwarta była przez kilka minut trochę bardziej wyrównana, ale to Belgia ciągle zdecydowanie przeważała. Dzięki jednej z kolejnych akcji Maxime’a De Zeeuwa przewaga ekipy trenera Casteelsa przekroczyła 30 punktów. W ostatnich 10 minutach ekipa Libanu nie potrafiła zmniejszyć już tego prowadzenia. Ostatecznie Belgia zdecydowanie wygrała - 88:53.

Liban - Belgia 53:88 (11:21, 11:24, 13:22, 18:21)

Liban: Arakji 12, Bawji 11,Woods 8, Ibrahim 6, Souaid 5, Tabet 4, Haidar 3, Abdel Nour 2, Gyokchyan 2, Akl 0, Ayoub 0

Belgia: De Zeeuw 22, Lojeski 12, Van Rossom 10, Tumba 8, Tabu 7, Gillet 7, Salumu 5, Mwema 5, Bosco 4, Serron 4, Hervelle 2, Mukubu 2