Polki ogrywają Wielką Brytanię

Reprezentacja Polski wygrała pierwszy mecz sparingowy. Podczas ostatniego dnia turnieju towarzyskiego w Hiszpanii Biało-Czerwone pokonały Wielką Brytanię 73:64. Najlepszą zawodniczką kadry była Julie McBride z 17 punktami, sześcioma zbiórkami i czterema asystami.

Brytyjki zdecydowanie lepiej weszły w to spotkanie – dzięki akcji Dominique Allen prowadziły 9:2. Później Polska potrafiła zbliżyć się na trzy punkty po trafieniu Katarzyny Krężel, ale to rywalki kontrolowały sytuację. Biało-Czerwone w pewnym momencie zaliczyły jednak serię 9:0 i po rzutach Eweliny Kobryn oraz Justyny Żurowskiej-Cegielskiej wygrywały 18:16. Na początku drugiej kwarty po trójce Julie McBride przewaga naszej kadry wzrosła do sześciu punktów. Ta część meczu toczyła się zdecydowanie po myśli zespołu trenera Jacka Winnickiego. Rywalki nie potrafiły zatrzymać dobrego ataku Polek, które po pierwszej połowie prowadziły 42:37.

W trzeciej kwarcie przewaga naszej kadry wzrosła nawet do 11 punktów po rzucie wolnym Eweliny Kobryn. W końcówce tej części meczu Brytyjki wzięły się jednak za odrabianie strat. Po trafieniu Nicole How udało im się zbliżyć na cztery punkty. Na około cztery minuty przed końcem spotkania trójki Rachael Vanderwal oraz Chantelle Handy dały rywalkom nawet jednopunktowe prowadzenie. Kluczowe rzuty trafiały jednak Julie McBride, Agnieszka Skobel i Justyna Żurowska-Cegielska, które uspokoiły sytuację Biało-Czerwonych. Ostatecznie Reprezentacja Polski zakończyła mecz serią 10:0 i wygrała 73:64.

To był ostatni mecz zespołu prowadzonego przez trenera Jacka Winnickiego podczas turnieju towarzyskiego w Hiszpanii. Od 3 czerwca kadra weźmie udział w podobnym turnieju we Francji, gdzie zagra z Kanadą, Włochami i gospodyniami.

Wielka Brytania – Polska 64:73 (19-22, 18-20, 17-16, 10-15)

Wielka Brytania: Handy 18, Vanderwal 10, Stewart 10, How 7, Allen 6, Clark 4, Gandy 4, Otteweill-Soulsby 3, McGarranchan 2, Collins 0, Simpson 0

Polska: McBride 17, Krężel 12, Żurowska-Cegielska 11, Kobryn 8, Jujka 6, Skobel 6, Leciejewska 5, Koc 4, Owczarzak 2, Międzik 2, Pawlak 0, Ziętara 0