Wyrównany mecz w Hiszpanii. Kanada lepsza

Kanada pokonała Reprezentację Polski 53:49 w pierwszym spotkaniu podczas towarzyskiego turnieju w Hiszpanii. Najlepszą zawodniczką kadry prowadzonej przez trenera Jacka Winnickiego była Katarzyna Krężel z 12 punktami.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Spotkanie od przewagi 4:0 po trafieniach Agnieszki Skobel rozpoczęła Reprezentacja Polski. Kanada szybko doprowadziła jednak do remisu, a później prowadziła nawet trzema punktami. Trójka Julie McBride pozwoliła wygrać biało-czerwonym pierwszą kwartę 22:20. Drugą część meczu rywalki zaczęły jednak od serii 9:0, a nasza kadra miała problemy w ofensywie. Zespół trenera Jacka Winnickiego rzucił tylko dwa punkty i dlatego przeciwniczki po 20 minutach prowadziły 34:24.

W trzeciej części spotkania Polki zaczęły odrabiać straty. Ważne punkty zdobywała McBride, a po rzucie Justyny Żurowskiej-Cegielskiej kadra zbliżyła się na dwa punkty. Reprezentacja ponownie wyszła na prowadzenie na początku ostatniej kwarty dzięki akcji Katarzyny Krężel. Na pięć minut przed końcem biało-czerwone wygrywały 49:44 po rzucie tej samej zawodniczki, ale od tego momentu Kanada zdobyła dziewięć punktów z rzędu i tym samym wygrała cały mecz 53:49.

W spotkaniu z powodu nadciągniętego mięśnia nie zagrała Ewelina Kobryn . Trenerzy postanowili dać odpoczynek środkowej, aby nie doprowadzić do kontuzji.

Polska - Kanada 49:53 (22-20, 2-14, 17-8, 8-11)

Polska: Krężel 12, McBride 8, Skobel 6, Żurowska-Cegielska 5, Międzik 5, Leciejewska 5, Owczarzak 2, Ziętara 2, Misiuk 2, Jujka 2, Koc 0, Pawlak 0

Kanada: Ayim 11, Tatham 8, Raincock-Ekunwe 7, Murphy 6, Langlois 5, Nurse 5, Plouffe 5, Boogaard 3, Gaucher 3, Weisner 0, Grant-Allen 0