Szwedki ponownie silniejsze

Szwecja po raz drugi pokonała Reprezentację Polski w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Sopocie – tym razem 67:56 . Najlepszą zawodniczką kadry była Martyna Koc z 12 punktami i siedmioma zbiórkami.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Owczarzak: Wynik nie był najważniejszy

Tym razem Polki nie pozwoliły rywalkom na taki początek spotkania, jak w sobotę. Przeciwniczki nie były już tak skuteczne z dystansu. Co więcej – to nasza kadra była stroną przeważającą w pierwszych minutach. Po trafieniach Martyny Koc i Julie McBride Biało-Czerwone prowadziły 12:6. Później Szwedki co prawda przejęły na moment inicjatywę, ale ostatecznie inaugurująca kwarta zakończyła się remisem po 16.

Drugą część spotkania zespół trenera Larsa Johansonna zaczął od bardzo mocnego uderzenia – serii 12:0. Reprezentacja Polski przez sześć minut nie potrafiła zdobyć punktów. Tę sytuację przerwała trójką Monika Naczk. Kadra potrafiła zbliżyć się na sześć punktów dzięki akcjom Dominiki Owczarzak, ale Szwecja po pierwszej połowie i tak wygrywała 35:25. Szczególnie niebezpieczna była Frida Eldebrink, która zanotowała na swoim koncie sześć punktów. W zespole trenera Jacka Winnickiego wyróżniała się Owczarzak z siedmioma punktami.

Trzecia kwarta byłą zdecydowanie lepsza w wykonaniu Biało-Czerwonych. Dzięki akcjom McBride oraz Koc Polki zbliżyły się na zaledwie trzy punkty do rywalek. Szwecja miała jednak w składzie Fridę Eldebrink, która swoimi trafieniami uspokoiła sytuację tego zespołu. Po jej rzutach wolnych przeciwniczki prowadziły 49:41.

W ostatniej części meczu Polska potrafiła zbliżyć się jeszcze na osiem punktów po akcji 2+1 Martyny Koc, ale to Szwecja kontrolowała przebieg spotkania. Naszej kadrze nie udał się już kolejny zryw. Rywalki były skupione do samego końca i wygrały 67:56. Najlepszą zawodniczką ekipy trenera Winnickiego była Koc z 12 punktami i siedmioma zbiórkami. Frida Eldebrink rzuciła 14 punktów dla Szwecji.

Po dwóch spotkaniach sparingowych ze Szwecją zgrupowanie kadry decyzją trenera opuszczają Aleksandra Pawlak oraz Dominika Miłoszewska.

Polska – Szwecja 56:67 (16-16, 9-19, 16-14, 15-18)

Polska: Koc 12, McBride 9, Morawiec 9, Owczarzak 7, Naczk 6, Misiuk 4, Żurowska-Cegielska 3, Pawlak 3, Stankiewicz 2, Miłoszewska 1

Szwecja: F. Eldebrink 14, Andersson 10, Stalvant 10, Yderstrom 8, Vesterberg 7, Hamilton-Carter 6, E. Eldebrink 5, Drammeh 5, Barthold 2, Halvarsson 0, Gultekin 0, Holmquist 0