Pierwsza wygrana Stali, drobne problemy Krosna

Drużyna Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów Wielkopolski wygrała pierwsze spotkanie w 2014 roku i pierwsze pod wodzą Mikołaja Czai. Ostrowianie bez większych problemów ograli w Pruszkowie bezbarwny Znicz Basket 68:46. Swój mecz wygrał też wicelider MOSiR PBS Bank KHS Krosno, który do przerwy niespodziewanie przegrywał z MCKiS Termo-Rex Jaworzno.

Tak łatwego i jednostronnego meczu koszykarze Stali nie rozgrywali w tym sezonie. Gospodarze prowadzili tylko po pierwszej akcji spotkania, ale później zawody zdominowali gracze drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego. Na tle rywali wyróżnił się Tomasz Ochońko (16 pkt i 5 zbiórek), Marcin Dymała (13 pkt, 4 zbiórki, 4 asysty i 4 przechwyty) oraz skuteczny w polu trzech sekund Wojciech Żurawski (14 pkt i 11 zbiórek). Dobre humory gości popsuła jednak kontuzja kolana Tomasza Andrzejewskiego (12 pkt, 4 zbiórki i 4 przechwyty). Najwięcej punktów dla Znicza Basket rzucił Dawid Mieczkowski – 8.

MOSiR przegrywał już z MCKiS 23:32, ale skuteczne akcje rewelacyjnego tego dnia Marcina Malczyka (23 punkty do połowy trzecie kwarty) oraz trafienia Michała Musijowskiego poderwały zespół. Gospodarze zaraz po przerwie odzyskali prowadzenie, wygrywając drugą połowę 43:23.