U20 kobiet: Zmagania grupowe za nami

Inea AZS Poznań i KS Basket 25 Bydgoszcz z kompletem wygranych w turnieju finałowych znalazły się w gronie czterech najlepszych drużyn w Polsce. Poznanianki po jednostronnym meczu decydującym o zwycięstwie w grupie A pokonały KS JAS-FBG Sosnowiec, zaś bydgoszczanki na zakończenie piątkowych zmagań okazały się lepsze od UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

Zwłaszcza drużyna z Poznania, która jest głównym faworytem do końcowego triumfu w imprezie, nie miała sobie równych podczas grupowych zmagań. INEA AZS każde spotkanie wygrywała średnio różnicą trzydziestu dwóch punktów, w żadnym meczu nie tracąc więcej niż 52 punkty. O wyniku starcia z KS JAS-FBG zadecydowała druga, wygrana przez poznanianki 30:8, kwarta meczu. Znów w polu trzech sekund wyróżniła się Daria Marciniak (9 pkt i 12 zbiórek w zaledwie 19 minut), a cała drużyna zagrała zespołowo - 22 asysty.

Znacznie większe problemy z wygraniem grupy miał KS Basket 25 Bydgoszcz, który w drugiej kwarcie przegrywał jeszcze różnicą dziesięciu punktów. Później bydgoszczanki popełniły jednak mniej strat i mimo aż 34 strat wykazały się większą skutecznością z gry.