U18 mężczyzn: Najlepszy juniorski zespół w Polsce ma GTK Gdynia

Rewelacyjna postawa w pierwszej połowie zapewniła koszykarzom GTK Gdynia mistrzostwo Polski do lat 18 mężczyzn. W finałowych spotkaniu gdynianie pokonali inny zespół z Trójmiasta - Trefla Sopot. Brąz dla drużyny Basket Junior Poznań.
news Zdjęcia | Adam Lipka i Marcin Rusinek

Lepszego początku finału koszykarze GTK Gdynia nie mogli sobie wyobrazić. Po pierwszej kwarcie prowadzili 28:12, prezentując dużą skuteczność ataku. Pomimo dwudziestodwupunktowej straty do przerwy gracze Trefla wzięli się za odrabianie strat. Sygnał do ataku dał Paweł Dzierżak, który wspierał Mikołaj Witliński. Sopocianie zmniejszyli straty do ośmiu punktów, ale wtedy przewinienie w ataku popełnił Witliński. W końcówce GTK nie straciło już mozolnie wypracowanej przewagi.

26 punktów w finale pocieszenie zdobył dla STK Czarnych Słupsk Wojciech Jakubiak. Jego zespół przegrał jednak z Basketem Junior Poznań 58:72 i musiał zadowolić się czwartym miejscem.