U18: Wreszcie zwycięstwo!

Przedostatniego dnia mistrzostw Europy do lat 18 reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo w turnieju. Biało-czerwoni pokonali 59:54 Danię.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak wymarzonego zakończenia dla polskich zawodników. Nasi reprezentanci pudłowali rzut za rzutem, a przy tym popęłniali proste błędy. Na szczęście w drugiej kwarcie odnaleźli swój styl i przejęli inicjatywę.

W trzeciej kwarcie biało-czerwoni wyszli nawet na 13-punktowe prowadzenie, jednak w grę Polaków wdarł się chaos. Kilka strat pod rząd, a także faule techniczne i niesportowe Dawida Morawca i Jakuba Schenka sprawiły, że Duńczycy w krótkim odstępie czasu odrobili straty.

W końcówce bardzo dobrze spisywał się jednak podkoszowy duet Filip Nowicki - Kacper Borowski. Wynik meczu punktami z linii wolnej ustalił Paweł Dzierżak.

Polska – Dania 59:54 (8:16 23:9 9:13 19:16)

Polska: Radwański 10(2), Witliński 8, Schenk 7(1), Garbacz 6(1), Jeszke 2 oraz Borowski 9, Nowicki 7, Struski 4, Sanny 4 (5 as.), Dzierżak 2, Morawiec 0, Patoka 0

Dania: Knudsen 11(1), Larsen 11(1), Lundberg 10, Holm-Weber 3(1), Gertz 3 oraz Mortensen 8(2), Fabricius 6, Christensen 2, Jensen 0