U18 Mężczyzn: Klątwa drugiej połowy

Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała w piątek 52:74 z Niemcami. To siódma porażka biało-czerwonych, którzy pozostają jedynym zespołem na mistrzostwach Europy bez zwycięstwa.

Tradycyjnie już w pierwszej połowie to jednak Polacy przeważali. Nasi koszykarze schodząc na przerwę prowadzili 35:34, jednak po zmianie stron całkowicie stanęli. Biało-czerwoni przez ostatnie 20 minut meczu zdobyli jedynie 17 punktów (w tym pięć w trzeciej kwarcie).

13 punktów i pięć zbiórek miał najskuteczniejszy w drużynie 17-letni Damian Jeszke. Polacy mają do rozegrania jeszcze rewanże z Danią i Francją, jednak bez względu na wyniki spadną do Dywizji B.

Polska - Niemcy 52:74

Polska: Jeszke 13(1), Witliński 9(1) (8 zb.), Garbacz 8(1) (4 prz.), Schenk 6, Radwański 3(1) oraz Borowski 5, Dzierżak 2 (6 as.), Morawiec 2, Struski 2, Patoka 2, Nowicki 0, Sanny 0