U20 kobiet: Polacy w szpitalu, a kadra przegrywa

Od porażki mistrzostwa Europy dywizji A rozpoczęła kadra do lat 20. Polki przegrały różnicą zaledwie dwóch punktów ze Szwecją. To nie koniec złych informacji z Debreczyna, gdzie odbywa się turniej, z powodu zatrucia pokarmowego do węgierskiego szpitala trafiło osiem osób, w tym aż trzy z Polski.

Co najmniej do jutra na obserwacji szpitalnej przebywać będą Magdalena Idziorek, Monika Jasnowska oraz drugi trener Tomasz Rospara. Do szpitala trafiły też po koszykarki z innych grup mistrzostwa Europy, tj. dwie reprezentantki Litwy i Portugalii oraz jedna Serbka. Miejmy nadzieję, że do tej listy nie dołączy już żaden uczestnik mistrzostw Europy.

Biało-czerwone rozpoczęły mecz dobrze, po kilku minutach drugiej kwarty osiągając dziewięciopunktową przewagę. Niestety nie potrafiły jej utrzymać do przerwy, przez co mecz bardzo się wyrównał.

Polki spróbowały odskoczyć jeszcze na początku czwartej kwarty, ale pięciopunktową przewagę Szwedki błyskawicznie zniwelowały i w wyrównanej końcówce okazały się lepsze. Kluczowe okazały się dwie ostatnie minuty. Nasza reprezentacja prowadziła wówczas różnicą jednego punktu, ale akcje Noaksson i Zahui dały Szwedkom prowadzenie 54:51.

Podopieczne Iwony Jabłońskiej w piątek o 18:15 zmierzą się z Holenderkami. Na koniec eliminacji biało-czerwone o 20:30 zagrają w sobotę z Włoszkami.