Wyniki Mistrzostw Polski Oldboyów

W ostatni weekend w Polanicy odbyły się XV Mistrzostwa Polski Oldboyów +35. Równolegle odbywały się X Mistrzostwa Polski Pań +35.

W imprezie wzięło udział 16 drużyn męskich ze Szczecina, Sopotu, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia, Łodzi, Wrocławia, Lubska, Zielonej Góry, Rudy Śląskiej, Lublina, Rzeszowa, Krakowa i Bolesławca.

Tytułu bronił zespół z Wrocławia, który ostatecznie zajął 6. miejsce. Imprezę wygrała ekipa z Torunia. Drugie miejsce zajęła drużyna z Lubska, a trzecie z Poznania.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Rafał Jędrycz-Lubsko. Nagrodę MVP otrzymał Krzysztof Wilangowski z Torunia.

Równolegle odbywały się X Mistrzostwa Polski Pań +35, w których wystąpiło 7 drużyn -Warszawa, Wrocław, Rzeszów, Toruń, Łódź, Poznań oraz Kraków.

Imprezę wygrała ekipa z Krakowa. Drugie miejsce zajął zespół z Rzeszowa, a na najniższym stopniu podium stanął zespół z Poznania. MVP turnieju została Jolanta Janiszewska, a najskuteczniejszą zawodniczką była Ilona Jasnowska.

W mistrzostwach Polski udział wzięło wielu byłych reprezentantów i reprezentantek Polski z wicemistrzyniami świata w maxi baskecie +50 z Salonik z 2013 roku włącznie.

W Alei Gwiazd na głównym deptaku Polanicy odsłonięto w obecności burmistrza miasta odciski dłoni gwiazd polskiej koszykówki: Dariusza Zeliga, Marioli Pawlak- Marzec, Jerzego Binkowskiego, a także specjalną pamiątkową tablicę poświęconą śp. Teresie Swędrowskiej.

Podczas uroczystości obecni byli: Witold Zagórski - wielki trener srebrnej drużyny z 1963 roku, Mieczysław Łopatka - czterokrotny olimpijczyk, Kajetan Hądzelek - prezes honorowy PZKosz i wiceprezes PKOL oraz wiele innych osobistości ze świata koszykówki.