Pierwsza porażka MOSiR PBS Bank KHS Krosno

Nie ma już drużyn bez porażki w pierwszej lidze. Ostatnim zespołem, który stracił punkty w sezonie 2013/2014 jest MOSiR PBS Bank KHS Krosno, który w meczu 12. kolejki przegrał z Polfarmeksem Kutno 66:75. Tym samym zespół Jarosława Krysiewicza zrewanżował się rywalom za porażkę w wiosennym półfinale zaplecza ekstraklasy.

Mimo wyraźnie wygranej czwartej kwarty porażki doznali też koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza. Zespół Wojciecha Wieczorka uległ we Wrocławiu nieobliczalnej drużynie WKK ProBiotics 79:78. W ostatniej minucie spotkania goście nie mieli jednak akcji, którą mogliby doprowadzić co najmniej do dogrywki.

Drugi mecz w sezonie wygrała Spójnia Stargard Szczeciński, wykorzystując brak w drużynie AZS Politechniki Big-Plus Poznań kontuzjowanego Pawła Hybiaka.

Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów

King Wilki Morskie Szczecin - MKS Znicz Basket Pruszków (niedziela, godzina 19:00)