U20 mężczyzn: Prestiżowe derby zdecydowanie dla Trefla

Grający w roli gospodarza Trefl Sopot w meczu kończący pierwszy dzień zmagań w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 20 mężczyzn, nie dał najmniejszych szans GTK Gdynia. Sopocianie pierwsze trzy kwarty wygrali różnicą przynajmniej dziewięciu punktów i później spokojnie kontrolowali przebieg zawodów. Zdecydowane zwycięstwo zanotował też w tej grupie WKK Wrocław.

Trefl w starciu z GTK nie przegrywał ani razu. Gospodarze rozpoczęli zawody od prowadzenia 8:0 i choć rywale doprowadzili do wyniku 8:6, potrafili uzyskać niezwykle rzadko spotykaną na tym poziomie serię punktową. Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty zawodnicy Trefla rzucili aż 31 punktów! Sami nie tracąc ani jednego. Przy wyniku 39:6 praktycznie było już po meczu. Dzięki tak dużej przewadze Michał Michalak i Aleksander Lebiedziński nie pojawili się na boisku ani na sekundę.

Jan Grzeliński wspólnie z Jakubem Koelnerem dobrze prowadził grę WKK, które pokonało drużynę Basketu Junior Poznań. Wymieniona dwójka obwodowych nie tylko rzuciła łącznie 23 punkty, ale miała przy tym 10 asyst i więcej przechwytów niż strat.

Medalowe aspiracje potwierdził MKS Dąbrowa Górnicza z powracającym do zdrowia po kontuzji kolana Grzegorzem Grochowskim (5 pkt, 5 zbiórek i 5 asyst). Wśród graczy z pierwszoligowym doświadczeniem najlepiej wypadł Jakub Karola – 20 punktów.

Rosa Radom i MKS Polonia Warszawa rywalizowały wspólnie w rozgrywkach mazowieckich i choć każda z drużyn wygrała w tej rywalizacji po jednym spotkaniu, grupę dzieli lepszemu bilansowi wygrali radomianie. Gracze Rosy okazali się także lepsi w Sopocie, a 16 punktów rzucił dla tego zespołu Jakub Garbacz.