Śląsk pożarł Polski Cukier, a Radović nie przegrywa w Kutnie

Łącznie sześć razy w rozgrywkach ligowych rywalizowały między sobą drużyny AZS WSGK Polfarmex i PBS Banku Efir Energy Krosno i każde z tych spotkań po zaciętej walce wygrywali przyjezdni. Podopieczni Dusana Radovicia potrafili zwyciężyć w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym, dzięki czemu w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą 2:0. Identyczny jest wynik rywalizacji Śląska z Polski Cukrem SIDEn, który w drugim spotkaniu nie dał żadnych szans rywalom, wygrywając pierwszą połowę aż 63:18!
news Zdjęcia | kosz.info

Wrocławianie sobotnie spotkanie z Polskim Cukrem wygrali dopiero dzięki dobrej dyspozycji w samej końcówce. To wyraźnie zmobilizowało zawodników Tomasza Jankowskiego, którzy w drugim meczu półfinału zdeklasowali wręcz torunian. Od wyniku 16:9 uzyskali szesnaście kolejnych punktów, zapewniając sobie duży komfort gry w kolejnych minutach. Wrocławianie na tym jednak nie poprzestali i do przerwy doprowadzili do stanu 63:18, co praktycznie zakończyło zawody.

• Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn
  • 21.04.2013 19:15

WKS Śląsk Wrocław

95 : 52

Polski Cukier SIDEn Toruń

Stan rywalizacji - 2:0 dla Śląska Wrocław. Kolejne spotkanie w sobotę i ewentualnie niedzielę w Toruniu.

PBS Bank Efir Energy jest na najlepszej drodze do odniesienia historycznego sukcesu, jakim byłby awans do finału pierwszej ligi. Krośnianie mają wyraźny patent na zwyciężanie w Kutnie, gdzie nie przegrali żadnego z czterech spotkań. To ostatnie długo toczyło się pod ich dyktando, głównie dzięki bardzo dobrej postawie Kamila Łączyńskiego. Rozgrywający krośnian pozostawał w sobotę nieco w cieniu Dariusza Oczkowicza, ale dzień później wyraźnie wyróżniał się na tle rywali. To jego ważne trafienia pozwalały przyjezdnym utrzymywać kilkupunktową przewagę, która po dynamicznym rzucie z dystansu Krzysztofa Jakóbczyka i szalonej trójce przez ręce Grzegorza Małeckiego zmalała do jednego punktu na trzydzieści sekund przed końcem. Wówczas z trudnej pozycji trafił jednak Marcin Salamonik i było po meczu.

• 21.04.2013 17:30

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

61 : 66

PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno

Stan rywalizacji – 2:0 dla PBS Bank Efir Energy. Kolejne spotkania odbędą się w sobotę i ewentualnie niedzielę o godzinie 18 w Krośnie.