OOM Chłopców: Wielkopolskie znów najlepsze

Po raz trzeci z rzędu finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla Wielkopolski. Tym razem koszykarze z tego województwa w meczu o złote medale rozgromili 76:54 Dolnośląskie. Wcześniej 3. miejsce wywalczyło Mazowsze.

MECZ O 1 MIEJSCE

Tegoroczne finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakończyły się całkowitą dominacją Wielkopolski, zwłaszcza że reprezentanci tego wojewówdztwa podczas turnieju w Wieliczce nie przegrali żadnego meczu, a a wielkim finale rozgromili Dolny Śląsk różnicą 22 punktów. Tym samym Wielkopolskie zdobyło trzeci tytuł z rzędu! Na uwagę zasługuje fakt, że w finale Wielkopolanie musieli radzić sobie bez najlepszego strzelca z półfinałów, Marcela Ponitki, który w fazie grupowej doznał urazu.

Nawet jego absencja nie wpłynęła na gorszą postawę drużyny. Wielkopolska od samego początku przejęła kontrolę nad spotkaniem i już po pierwszej kwarcie prowadziła 22:11. O sile drużyny stanowili Wojciech Frąckowiak, Dawid Gruszczyński, Hubert Stopierzyński oraz Jakub Libera. Cała czwórka zapisała na swym koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe i wypracowała sporą zaliczkę na korzyść swojej drużyny.

Dolnośląskie podniosło się w drugiej kwarcie, wygrywając nawet ten fragment meczu 17:16, jednak tego dnia nie było ich stać na więcej. Liderzy w postaci Michała Kapy i Karola Kobzara rzucili co prawda odpowiednio 13 i 11 punktów, lecz łącznie trafili tylko 8 z 26 rzutów z gry.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 08.07.2012 12:15

Dolnośląskie

54 : 76

Wielkopolskie

MECZ O 3 MIEJSCE

Choć reprezentacja Mazowsza dzięki niesamowitej postawie w turnieju półfinałowym była stawia w roli głównego faworyta, to kadra tego województwa musiała zadowolić się uczestnictwem w meczu o brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ich rywalami w starciu o 3. miejsce byli gospodarze, a więc Małopolskie. Spotkanie od samego początku było dość jednostronne, bo zdecydowanie przeważali niezwykle zmotywowani gracze z Mazowsza.

Już po pierwszej kwarcie to oni prowadzili 18:4, całkowicie zatrzymując rywali w ataku. Mazowszanie grali bardzo zespołowo. Najlepszym strzelcem drużyny z dorobkiem 14 punktów był Michał Kierlewicz. Obrońca MKS Polonii Warszawa dołożył także 4 zbiórki i 2 asysty.

Małopolska po bardzo nieudanej pierwszej kwarcie głównie za sprawą Macieja Gębały oraz Adama Kulasiaka zdołała wrócić na krótko do gry. Do przerwy gospodarze przegrywali bowiem już tylko 17:27. Pierwsze minuty drugiej połowy rozwiały jednak szane Małopolski na medal. Mazowsze wygrało bowiem drugą część meczu 44:25, a całe spotkanie 71:42.

Najlepszy strzelec - Adam Kulasiak

Najlepsza piątka turnieju - Hubert Stopierzyński, Michał Kapa, Michał Kierlewicz, Adam Kulasiak oraz Jakub Liberda