OOM Chłopców: Mazowsze przegrywa!

Ostatni dzień fazy grupowej finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Chłopców nie stronił od niespodzianek. W najciekawszym meczu Dolnośląskie zaskoczyło Mazowsze i wygrało 66:62.

Choć Wojciech Łojewski w niespełna 28 minut rzucił 17 punktów, to nie uchronił kadry Śląskiego od porażki z Pomorskiem. W zwycięskiej drużynie najlepiej spisało się trio Sławomir Paszkiewicz, Jakub Heleniak oraz Wiktor Sewioł. Ten ostatni z dorobkiem 10 punktów i 8 zbiórek był blisko drugiego pod rząd double-double. Mimo zwycięstwa reprezentacja Śląskiego nie awansowała do strefy medalowej.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 06.07.2012 13:00

Śląskie

59 : 71

Pomorskie

Świetna czwarta kwarta, wygrana 24:12 sprawiła że to zawodnicy z Wielkopolski mogą cieszyć się z pierwszego miejsca w grupie A z rewelacyjnym bilansem 3-0. Zwycięstwo o tyle cenne, że na parkiecie nie pojawił się Marcel Ponitka, lider drużyny.

• 06.07.2012 17:30

Małopolskie

62 : 83

Wielkopolskie

Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw w grupie B. Stawiani w roli faworytów zawodnicy Mazowsza ulegli 62:66 z Dolnośląskiem po niezwykle emocjonującym meczu. Losy spotkania zmieniały się kilkukrotnie, lecz przez większość czasu inicjatywa należała do zwycięzców. W ostatnich minutach Mazowsze w składzie z pięcioma reprezentami Polski zaprezentowało morderczą pogoń, lecz zabrakło im czasu na zwycięstwo.

• 06.07.2012 15:15