Jednostronny mecz w Toruniu, Dąbrowa wygrywa w Szczecinie

Polski Cukier SIDEn nie traci dystansu do MOSiR PBS Bank KHS Krosno. W meczu 10. kolejki spotkań pierwszej ligi torunianie bez większych problemów ograli Znicza Basket Pruszków. Kompletu punktów nie zdołał wywalczyć inny zespół z kujawsko-pomorskiego Astoria Bydgoszcz, który przegrał na własnym parkiecie z Sokołem Łańcut.

Marcin Flieger w ostatniej akcji meczu mógł doprowadzić do dogrywki, ale przy wejściu pod kosz nie zdołał minąć Michała Wołoszyna, w efekcie czego spudłował. MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z  King Wilkami Morskimi 68:66. Z double-double zawody ukończył Paweł Zmarlak (12 pkt i 12 zbiórek). Najskuteczniejszym strzelcem gości był zaś Michał Wołoszyn (22 pkt), który do przerwy trafił 7 z 7 rzutów z gry.

Koszykarze MCKiS Termo-Rex nie zdołali zatrzymać Bartosza Diduszko, który rzucił 26 punktów i to w dużej mierze przesądziło o porażce zespołu Tomasza Jędrosa w Jaworznie. WKK Probiotics wygrało 84:64 i awansowało na piąte miejsce w tabeli.

• 01.12.2013 17:00