Europa górą! Agnieszka Bibrzycka MVP All Star Game!

Europa pokonała zespól Reszty Świata 93:89 w Meczu Gwiazd Euroligi Kobiet w Gdyni. Kibice, którzy we wtorkowy wieczór wybrali się do hali sportowo – widowiskowej Gdynia nie mogą żałować. Obok świetnych zagrań i najlepszych na świecie koszykarek, oczy kibiców cieszyły występy artystyczne na równie wysokim poziomie. A na deser tytuł MVP meczu trafił do polskiej skrzydłowej Agnieszki Bibrzyckiej, która była najskuteczniejszą zawodniczką meczu.
Zobacz: Galeria zdjęć z Meczu Gwiazd Euroligi Kobiet w Gdyni

Przed meczem nagrodę dla Gracza Roku FIBA Europe z rąk prezydenta FIBA Europe Georga Vassilakopulosa odbiera reprezentantka Francji Sandrine Gruda.
Europa rozpoczyna od dwóch celnych rzutów za 3 punkty – trafiają Bibrzycka i Horakova. W pierwszej części zarysowuje się przewaga zespołu Europy. W pierwszej odsłonie trzy razy za trzy punkty trafia Agnieszka Bibrzycka, polska skrzydłowa notuje w tej odsłonie aż 11 oczek. Ekipa Reszty Świata nie daje za wygraną i po trafieniach spod kosza Milton i Dupree wychodzą na prowadzenie. Pierwsza kwarta dla Reszty Świata 25:20.
Przed drugą kwartą nagrodą dla Młodzieżowego Gracza Roku FIBA Europe z rąk sekretarza generalnego FIBA Europe otrzymuje Hiszpanka Alba Torrens.
W drugiej odsłonie gra się wyrównała, prowadzenie zmieniało się często, a oba zespoły nie szczędziły kibicom prób bardzo widowiskowych zagrań.
W przerwie spotkania konkurs rzutów za 3 punkty, który wygrywa zawodniczka Reszty Świata i Spartaka Moskwa Diana Taurasi.
Trzecia kwarta na korzyść Reszty Świata 29:25 i po 30 minutach na tablicy wyników jest 75:72 dla ekipy Pokey Chatman. W ostatniej odsłonie zawodniczki Europy biorą się jednak do pracy i odzyskują prowadzenie, w połowie ostatniej odsłony jest 84:81 dla Europy. Ostatnie sekundy 90:89 dla Europy, przechwyt piłki przez zawodniczki Europy i trójkę, która przypieczętowuje zwycięstwo zespołu Europy trafia Agnieszka Bibrzycka. Polska skrzydłowa z dorobkiem 20 punktów na koncie zostaje MVP tego spotkania. W nagrodę Biba otrzymuje, wzorem NBA, mistrzowski pierścień.
Europa – Reszta Świata 93:89 (20:25, 27:21, 25:29, 21:14)
Europa: Bibrzycka 20 (6x3), Fernendez 9, Gruda 6, Yilmaz 6, Horakova 3 (1) oraz Ndongue 12, Macchi 10, Vajda 7 (1), Jekabsone – Zogota 7 (1), Torrens 6, Moreno 4, Matovic 3 (1)
Reszta Świata: Dupree 11 (1), Taylor 8, Young 6, Taurasi 5, Burse oraz Brunson 15, Jones 13 (2), McCoughtry 10, Mc Williams 8, Milton - Jones 6, Phillips 5, Whalen 2.